Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

Çin Sevdalıları Haluk Levent'i hedef aldı!

Haluk Levent, sosyal medyada "Doğu Türkistan'dan gelen kardeşlerimize yardımcı oluyoruz" mesajını paylaştıktan sonra, Çin Hükümeti'nden aldıkları paralarla ayakta duran bir grup tarafından hedef gösterildi. Levent, tehditler sonrasında "Yardımlarıma devam edeceğim, geri adım atmayacağım." dedi.

Çin Sevdalıları Haluk Levent'i hedef aldı!
  • 09 Mayıs 2020, Cumartesi 0:13

Ünlü sanatçı Haluk Levent kendisinden yardım bekleyen birçok kesimden insana, STK'lere yardıma koşmaya devam ediyor.

Kurduğu AHBAP platformu sayesinde çok büyük bir kitleye hitap eden Levent, son yıllarda yapmış olduğu yardım çalışmaları ile taraflı-tarafsız herkesin övgüsünü kazandı.

Aykırı'da yer alan habere göre; Ancak Levent'in bu çabalarına gölge düşürmeye çalışan bazı gruplar, sanatçının sosyal medyada "Doğu Türkistan" ifadesini kullanması üzerine, organize bir şekilde saldırıya geçtiler.

Çin aleyhine atılan her tweete "Orada Doğu Türkistan yok, Sincar var, Uygurların durumu gayet iyi" gibi mesajlar atarak algı oluşturmak isteyen grup, aynı saldırılarını Levent'e de yaptı.

Bu sayede sanatçının Doğu Türkistan ile ilgili atacağı her tweet öncesinde psikolojik bir baskı kurmak isteyen bu organize gruba, Haluk Levent Doğu Türkistan'da yaşananlar üzerinden tepki gösterdi.

Geri adım atmayacağını vurgulayan sanatçı şu ifadeleri kullandı:

Valla bu konuda mesaj atan dostlar mesaj atmasın! Neymiş “Çin’e gitmeliymişim orda yerinde görmeliymişim zulüm var mı yok mu?” Tamam kabulüm. Çin hükümeti benimle birlikte 25 aileyi kabul etsin. Onların ailelerini alıp Türkiye’ye dönmeye izin versin “ Söz gideceğim Çin’e!

Şu twiti onayladığım için bazıları “niye zulüm? Çin ile ilişkileri bozacaksınız” diye yazıyor. Ben Doğu Türkistanlı çok aileyi Ahbapta ağırladım. Ayrı ayrı şehirlerden geldiler. Hepsi mi yalan söylüyor? Her biri gözyaşları ile anlattılar. Var yani var. Orda sıkıntılar var!

Ve bununla ilgili son twitim. Ülkemizde yaşayan ve yardım talebinde bulunan Doğu Türkistanlılara her zaman kapımız açık. Her Doğu Türkistan twitinde tartışma oluyor. Artık açıklamaktan bıktım bir daha da açıklama yapmayacağım. Yardımlarımız son hız devam edecek. 


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık