Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3583
  • Euro 9.941
  • GR ALTIN 485.92
  • ÇEYREK 802.86

Çin Büyükelçiliği'nden Meral Akşener ve Mansur Yavaş'a küstah tehdit!

Çin Ankara Büyükelçiliği, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef alan açıklamalarda bulundu.

Çin Büyükelçiliği'nden Meral Akşener ve Mansur Yavaş'a küstah tehdit!
  • 06 Nisan 2021, Salı 15:16

Çin Ankara Büyükelçiliği,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef gösteren paylaşımda bulunarak küstahça tehdit etti.

Günboyu'nda yer alan habere göre; Çin Ankara Büyükelçiliği, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef aldı.

Büyükelçilikten yapılan açıklamada, "Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi, Çin toprağının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu dünyaca kabul edilen ve tartışılamaz bir gerçektir" denildi.

Çin Ankara Büyükelçiliği sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

"Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi, Çin toprağının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu dünyaca kabul edilen ve tartışılamaz bir gerçektir. @meral_aksener @mansuryavas06

Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır. @meral_aksener @mansuryavas06"

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Mansur Yavaş, Barın Katliamı yıldönümünde paylaşımlar yaparak, Çin'e tepkide bulunmuştu.

Akşener, Barın Katliamı yöldünümünde yaptığı paylaşımda şu açıklamada bulundu:

"#BarınKatliamı’nda Çin esaretine boyun eğmeyen Doğu Türkistanlı soydaşlarımızı, şehadetlerinin yıl dönümünde rahmetle anıyorum…

Esaret altındaki soydaşlarımızı unutmayacak, uğradıkları zulümlere sessiz kalmayacağız.

Doğu Türkistan bir gün mutlaka bağımsız olacak!"

Mansur Yavaş ise; "Doğu Türkistan'da yaşanan katliamın acısını 31 yıl geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü gibi hissediyoruz. Barın şehitlerini rahmetle anıyorum." diyerek Barın Katliamı'nı anmıştı.

 

Kaynak: Günboyu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık