Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

CHP'nin planı ne?

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, CHP'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Berat Albayrak hakkında stratejisi olduğuna dair iddiayı köşesinden dillendirdi.

CHP'nin planı ne?
  • 24 Şubat 2021, Çarşamba 16:59

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı farklı bir strateji izlediğini belirtti.

Zeyrek, köşesinden "Genel Başkan  Kemal Kılıçdaroğlu doğrudan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı hedef alıyor, daha öfkeli ve kontrolsüz açıklamalar yapmaya yönlendiriyor. Amacına da ulaşıyor. Erdoğan kürsüde hep 'çok öfkeli' görünüyor. En son Kılıçdaroğlu için 'terbiyesiz herif' ifadesini kullandı, kendi tabanından daha tepki çekti. Bu öfkeli dil, siyaset iletişimi açısından son derece olumsuz. Bir taraftan icraatlarını anlatmaya fırsat vermiyor, diğer taraftan 'sorulara yanıt veremeyince, sıkışınca sinirleniyor' algısı yaratıyor" diye yazdı.

CHP'nin istifa eden Berat Albayrak'ın yeniden siyaset sahnesine dönmesini istediğini öne süren Deniz Zeyrek, "Çünkü Albayrak sahnede kaldıkça ve ekonomi kötüleştikçe, vatandaş faturayı Albayrak'a dolayısıyla da Erdoğan'a kesiyor. Son günlerde Ankara'da 'Albayrak AK Parti Olağan Kongresi'nden sonra Genel Başkan Yardımcısı olacak' diye bir söylenti var. Enerji Bakanı ya da Dışişleri Bakanı olma ihtimali de dillendiriliyor" ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık