Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.3373
  • Euro 15.1363
  • GR ALTIN 787.13
  • ÇEYREK 1291.8

CHP'li vekil Kani Beko, Kur'an-ı Kerim'den rahatsız oldu!

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Meclis, Kur'an-ı Kerim okunacak yer değil" diyerek skandal ifadelere imza attı.

CHP'li vekil Kani Beko, Kur'an-ı Kerim'den rahatsız oldu!
  • 23 Ağustos 2021, Pazartesi 23:41

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, TBMM'deki Kur'an-ı Kerim okuma ve Diyanet İşleri kitaplarının sergileneceği alanlara tepki gösterdi.

"Meclis, Kur'an-ı Kerim okunacak yer değil" diyen Beko, "Dini ihtiyaçlarını gidermek isteyenler Meclis'e yakın mesafedeki camiye gitsinler" ifadelerini kullandı.

"KUR'AN-I KERİM'İN YERİ MECLİS DEĞİL"

Milligazete'de yer alan habere göre; FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hasar gören TBMM'deki yapılardaki tadilat ve değişiklik sonrası Meclis'in kütüphanesinde Kur'an-ı Kerim bulunması ve okunması Kani Beko'yu rahatsız etti.

Meclis Cami yanında bulunan Şube Kütüphanesi'nde, Kur'an-ı Kerim okuma yeri, dini sohbetler ve Diyanet İşleri'nin kitaplarının sergileneceği alanlara yer verilmesine CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Meclis Kur'an okunacak yer değil" diyerek karşı çıktı.

"EN YAKIN CAMİYE GİTSİNLER"

CHP'li vekil Beko, "Dini işlerle ilgili mekanların yeri Meclis değildir. Eğer insanlar dini ihtiyaçlarını gidermek istiyorlarsa Meclis'e çok yakın bir mesafede olan, Kocatepe Camii'nin altında yer alan Kur'an okuma ve dinlenme salonlarının bulunduğu Diyanet İşleri'ne bağlı büyük bir mekana dikkat çekmek isterim" ifadelerini kullandı.


yukarı çık