Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5066
  • Euro 11.0494
  • GR ALTIN 548.58
  • ÇEYREK 900.43

CHP'li Özgür Özel'den Süleyman Soylu iddiası!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, FOX TV'de katıldığı programda AK Parti içinde Süleyman Soylu krizi yaşandığını iddia etti.

CHP'li Özgür Özel'den Süleyman Soylu iddiası!
  • 19 Haziran 2021, Cumartesi 13:25

Özgür Özel, AK Parti'de çok sayıda ismin Soylu'dan rahatsız olduğunu söyleyerek, ''Süleyman Soylu'nun rahatsız ettiği AKP'li isimler vardı. Mesela 17 25 Aralık'ta Aksaray Valiliği'nden İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen Selami Altınok ya da İstanbul İl Emniyet müdürüyken Süleyman Soylu'nun çatıştığı şimdi Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olan Mustafa Çalışkan. Bu isimlerle ilgili Süleyman Soylu kendisini aklamak ve bu isimleri karalamak içi Anadolu Ajansı'na bir belge yolladı. Çakarlar da ve korumalarda FETÖ üyesi diye bu iki isim vardı " ifadelerini kullandı.

"RAHATSIZLIK BÜYÜK EFENDİM"

Milligazete'de yer alan habere göre; Taksim camii açılışında Erdoğan ile Selami Altınok'un konuştuğunu söyleyen Özel, " 'Rahatsızlık büyük efendim' demiş, Erdoğan'da Bülent Turan'a yönlendirmiş. o da oturmuş konuşmuş. Yani Selami Altınok 11 arkadaşın derdini gidip Cumhurbaşkanına dökecek ama dökemiyor, Bülent Turan'a söyle diyor. Mecliste de bu konuşuluyor zaten. Ama 5'li çetedeysen sabah kahvaltısında şantiyeden Cumhurbaşkanını arayabiliyorsun." dedi.

Özel, sosyal medya hesabından da paylaşımda bulunarak, "AK Parti içinde Süleyman Soylu'dan rahatsız olan aralarında Selami Altınok'un da bulunduğu 12 kişi Tayyip Erdoğan ile görüşmek istiyor ama görüşemiyorlar. Ancak beşli çetenin bir üyesiysen istediğin zaman Tayyip Erdoğan ile görüşebiliyorsun. Böyle bir Türkiye'ye savrulmuş durumdayız." açıklamasını yaptı.

CHP'li Özgür Özel'den Bakan Soylu'ya '10 bin dolar' çağrısı CHP'li Özgür Özel'den Bakan Soylu'ya '10 bin dolar' çağrısı


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık