Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5382
  • Euro 10.1246
  • GR ALTIN 495.26
  • ÇEYREK 802.86

CHP'li Özgür Özel'den 'Erken seçim' yorumu!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel toplumun erken seçim talep ettiğini, iktidarın ise oylarındaki düşüşü gördüğünü belirterek, “Erken seçim Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrünü bitirir" dedi.

CHP'li Özgür Özel'den 'Erken seçim' yorumu!
  • 18 Temmuz 2021, Pazar 17:35

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de açıklamalarda bulundu.

‘ERKEN SEÇİM KARARINI SİYASETÇİLER DEĞİL MİLLET VERİYOR’

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özel, erken seçim bekleyip beklemediği yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

“Bir okumayla erken seçimin kaçınılmaz olduğunu söylemek çok mümkün. Çünkü gerçek anlamda erken seçim kararını siyasetçiler değil millet veriyor. Her girilen esnaf dükkanından çıkarken, ‘Milletvekilim seçim ne zaman’ diye soruyorsa, her gidilen köy kahvehanesi erken seçim konuşuyorsa, her sohbetin sonu erken seçime varıyorsa ve gazetecilerin her basın toplantısında bir erken seçim sorusu varsa erken seçim kaçınılmazdır.”

“Ancak benim gördüğüm anketler ve okuduğum anayasa, yani cumhurbaşkanının seçilmesi için alması gereken oyla bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti artı MHP’nin ciddi bir şekilde azınlığa düştüklerini ve cumhurbaşkanlığını kaybettiklerini gösteriyor. Bu şartlar altında genel başkan yardımcısı Yavuz’un, ‘cumhurbaşkanımızın siyasi ömrünü kısaltır’ cümlesinin sonundaki ‘kısaltır’ı 'bitirir' olarak değiştirip kendisine iştirak ederim. Erken seçim Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrünü bitirir. Daha doğrusu iktidarını bitirir. Muhalefette görev yapar mı bilmiyoruz, o kendi kararı olacak. Bu anketlerle bu sokakla, sokaktaki bu tepki ve geriye gidişle kazanamayacakları bir seçimi yapmayacaklarını düşünüyorum. Mümkün olduğunca geç yapacaklarını, erken yapmayacaklarını, seçimi gününde ya da gününe çok yakın bir zamanda yapmak için direneceklerini düşünüyorum. Vatandaş için bıçak kemiğe dayanmış, erken seçim dışında neredeyse gündemi yok. Erken seçim gündeminin olduğu bir yerde Tayyip Erdoğan ikili bir basınçta sıkışmış olacak. Birincisi vatandaştan gelen seçim talebi, ikincisi seçime gidiyorsam kaybediyorum, iktidarı devretmeye hazır mıyım, bu iktidar döneminde yaşananlarda hata yapanların, hata yaptırdıklarımın hep birlikte hesabını vermeye hazır mıyız sorusunun basıncı arasında kaldığını düşünüyorum."

Duvar


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık