Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

CHPli Özel'den o atama iddialarına ilişkin açıklama!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yalan bitmeden doğru konuşmadığını savunarak, “Bal gibi FETÖ’cüleri şu anda vali yardımcısı, buz gibi FETÖ’cüleri şu anda kaymakamlığa atıyorlar” diye konuştu.

CHPli Özel'den o atama iddialarına ilişkin açıklama!
  • 24 Temmuz 2020, Cuma 14:52

CHP’li Özel, TBMM’de basın toplantısı yaptı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Özel, “Cumhurbaşkanına, bakanlara, Bahçeli’ye yapılan eleştirileri kısmen vermektedir. Ancak Altun’a yapılan eleştiriler yer almamaktadır. Dün bunları ifade ettik. Dün de hiçbir cümle yer almadı. Saray’ın şımarık çocuğu Atatürk’ün kurduğu ajansa sansür uygulatmaktadır” dedi.

İki hafta önce 29 hâkim ve savcının FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle açığa alındığını anımsatan Özel, “Bu 29 hâkim ve savcının 19’u 15 Temmuz sonrası göreve başlatılmıştır. ‘Milat 17-25’ti, o günden sonra yaptığımızdan mesülüz’ diyenlerin FETÖ’cüleri yargının başına koydukları ortaya çıktı” değerlendirmesini yaptı.

Bakan Soylu’nun bir tek FETÖ’cünün göreve getirilmediği açıklamasını anımsatarak Cumhuriyet’in manşetten duyurduğu habere atıf yapan Özel, “Bugün ortaya çıktı ki Ömer Faruk Yüce ve Hidayet Sarı kaymakam olarak; Yakup Ömeroğlu, Mevlüt Özmen ve Müfit Gültekin vali yardımcısı olarak atandılar. Bal gibi, buz gibi FETÖ’cüleri atıyorlar. FETÖ’nün bankasına para yatıranlar 6 yıl hapis yatsın, FETÖ’nün kodamanları kaymakamlıklarda” diye konuştu.

'İtirafçı FETÖ'cüler görevde' haberlerine Bakanlıktan açıklama! 'İtirafçı FETÖ'cüler görevde' haberlerine Bakanlıktan açıklama!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık