Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5474
  • Euro 11.1025
  • GR ALTIN 549.23
  • ÇEYREK 901.07

CHP'li Nazlıaka: Erdoğan şiddet olaylarının azmettiricisi olmuştur!

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan açıklamalarına yönelik, "Kendisi bundan sonra bir siyasetçinin başına gelecek şiddet olayının azmettiricisi olmuştur. Erdoğan, şiddet uygulayanları adeta kutsamıştır" dedi.

CHP'li Nazlıaka: Erdoğan şiddet olaylarının azmettiricisi olmuştur!
  • 29 Mayıs 2021, Cumartesi 22:46

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Rize’de karşı karşıya kaldığı provokasyon girişimi için kullandığı “daha neler olacak neler, bunlar iyi günler” sözlerine tepki gösterdi.

Nazlıaka, "Kendisi bundan sonra bir siyasetçinin başına gelecek şiddet olayının azmettiricisi olmuştur. Erdoğan, şiddet uygulayanları adeta kutsamıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e yönelik provokasyon girişimi ile ilgili açıklamalarını ANKA Haber Ajansı’na değerlendirdi.

Nazlıaka, şunları söyledi:

"ŞİDDET OLAYLARININ AZMETTİRİCİSİ OLMUŞTUR"

Erdoğan'ın bir muhalefet partisinin genel başkanıyla ilgili söylemiş olduğu sözler, hem şiddet üretici hem de cinsiyetçi. Kendisini kınıyorum. Kendisi bundan sonra bir siyasetçinin başına gelecek şiddet olayının azmettiricisi olmuştur. Ülkeyi yöneten kişiden beklenen, herhangi bir vatandaşa yönelik bir şiddet olduğunda, bunun yanlış bir şey olduğunu söyleyip kınamak, bununla ilgili soruşturma, kovuşturma süreçlerini başlatmaktır.

Ama Erdoğan, yaptığı açıklamada şiddet uygulayanları adeta kutsamıştır. Bizler muhalefet partisi temsilcileri olarak sokaktayız, ama AKP sokağa çıkamıyor. O yüzden bizim sahaya çıkmamızdan rahatsız oluyor. Onun belirlediği illere gideceğiz diğerlerine gitmeyeceğiz, diye bir şey yok. Devleti yönetenler kullandıkları dille üslupla örnek oluşturmak zorundadırlar. Toplumda şiddetin artma sebebi, sorunun cevabını otomatik görüyoruz.

 

Erdoğan'dan tepki çeken Meral Akşener açıklaması! Erdoğan'dan tepki çeken Meral Akşener açıklaması!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık