Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7671
  • Euro 16.6814
  • GR ALTIN 928.72
  • ÇEYREK 1527.8

CHP'li Faik Öztrak: Pahalılığın tek sorumlusu 19 yıldır hükümet koltuğunda oturan Erdoğan şahsım hükümetleridir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

CHP'li Faik Öztrak: Pahalılığın tek sorumlusu 19 yıldır hükümet koltuğunda oturan Erdoğan şahsım hükümetleridir
  • 04 Ekim 2021, Pazartesi 18:20

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Faik Öztrak’ın açıklaması şöyle:

19 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor? Erdoğan şahsım hükümetleri. Vatandaş pahalılık altında eziliyor ama fahiş fiyat etiketlerinin sorumlusu bir türlü bulunamıyor. Geçtiğimiz yıllarda suçlu, soğan ve patates depolarıydı, hal esnafıydı. Bu yılki suçlu ise ilkin zincir marketler oldu. Zincir marketlerden tepkiler yükselince, bir kısmının sahibi de yandaş olunca, kuraklık suça ortak edildi. Ayıptır. Suçluyu başka yerde aramayın. Bu pahalılığın tek sorumlusu, 19 yıldır hükümet koltuğunda oturan, Erdoğan şahsım hükümetleridir. Bugün bu ülkede marketler, 18 ay vadeli market kredisi dağıtmaya başladıysa, millet etini, sütünü, meyvesini, sebzesini, ununu, şekerini market kredisiyle alma noktasına geldiyse, marketler mal satabilmek için modern veresiyeye başladıysa, bu beceriksizliğin, iş bilmezliğin tek sorumlusu, ülkeyi 19 yıldır yöneten Erdoğan şahsım hükümetleridir."

Pandora belgeleriyle, Pandoranın kutusunu açtılar. Erdoğan’ın sarayını yapan, şehir hastanelerini işleten müteahhitlik firmasının, Türkiye’de kazandığı paraları, yurtdışındaki vergi cennetlerine kaçırdığı iddia ediliyor. Bu şirketin tek bir yılda, vergi cennetlerine kaçırdığı paranın, 211 milyon dolar olduğu söyleniyor. Bir de bu off-shore hesaplardan, adresi şimdilik belirsiz, 105 milyon dolarlık bir bağış yapıldığı söyleniyor. Devletten devlete yapılabilecek büyüklükteki bir bağışı, bu şirket acaba kime, kimlere ne için yaptı?"

"ERDOĞAN HÜKÜMET ARTIK YOLUN SONUNDA. YAANİ ARTIK TOPAL ÖRDEK"

Erdoğan Şahsım Hükümeti artık yolun sonunda. Yani artık topal ördek. Şimdi siyasi ömrünü uzatmak için, Moskova ve Washington arasında, tahterevalli misali gidip geliyor. Bir gün Biden dostu oluyor, ertesi gün Putin’in… İşin kötüsü muhatapları Erdoğan’ın zaafının farkında. Bu zaafı Türkiye aleyhine kullanmaktan da hiç çekinmiyorlar.”

İSMAİL KAHRAMAN'IN "İLK DÖRT MADDE DEĞİŞEBİLİR" AÇIKLAMASI

(Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın 'anayasa’ açıklaması ile ilgili bir soruya yanıt verirken)

“Yeni anayasa meselesini sürekli gündemde tutan Tayyip Erdoğan ve onun küçük ortağı. Cumhur İttifakı’nın yaptığı bu yeni anayasa ile herhangi bir ilgimiz yok. Ama ilk 4 madde bizim kırmızı çizgimizdir. Bu sorunun, bu anayasa çalışmasının ortaklarından biri olan Bahçeli’ye sorulması lazım.

 

 

TBMM eski Başkanı Cumhurbaşkanlığı YİK Başkanvekili İsmail Kahraman: İlk 4 madde değişebilir TBMM eski Başkanı Cumhurbaşkanlığı YİK Başkanvekili İsmail Kahraman: İlk 4 madde değişebilir


yukarı çık