Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

CHP'li eski vekilden 15 yıl sonra gelen FETÖ açıklaması: Beni ve arkadaşlarımı tehdit ettiler!

CHP Denizli eski Milletvekili Mustafa Gazalcı, 15 sene önce FETÖ'nün araştırılması teklifini Meclis'e getirdiklerini ancak bu nedenle tehdit edildiklerini söyledi.

CHP'li eski vekilden 15 yıl sonra gelen FETÖ açıklaması: Beni ve arkadaşlarımı tehdit ettiler!
  • 19 Şubat 2020, Çarşamba 13:26

FETÖ ile ilgili TBMM’ye 15 yıl önce “Gülen cemaati” ile ilgili Meclis’e araştırma önergesi veren CHP Denizli eski Milletvekili Mustafa Gazalcı “Önergeyi hazırlayıp Başkanlığa verdikten sonra tehditler almaya başladık, bunların gazete ve TV’lerinde resmen hedef de gösterildik” dedi.

Gazalcı, Sözcü'ye yaptığı açıklamada, 2005 yılında Gülen cemaatinin iktidar desteği ile büyümeye başladığını ve bu aşamada CHP'li 72 milletvekili ile birlikte Meclis Araştırma önergesi hazırladıklarını vurguladı. Gazalcı şunları söyledi:

SEZER VETO ETTİ

“Dönemin Milli Eğitim Bakanı, Gülen cemaatine destek veriyor, her hafta yurt çapında okullarını açıp, törenler yapıyordu. Cemaatlere ait okullarda okuyan 10 bin öğrenciye devlet desteği projesi de hazırladılar ve yasa çıkardılar. Ancak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer bu yasayı veto etti. Biz önergemizi TBMM'ye sununca gündeme aldırmadılar, görüşülmesi de engellendi. Sonra da dönem bitti ve önerge hükümsüz kaldı. O dönemde önergeyi imzalayan Milletvekillerimize, imzalarını geri çekmeleri için yoğun baskılar da geldi. Tehditler aldık, hedef gösterildik''


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık