Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8152
  • Euro 20.4153
  • GR ALTIN 1166.2
  • ÇEYREK 1918.9

CHP'li Engin Özkoç: Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum...

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya hutbesinde Atatürk'e hedef alarak lanet okumasına tepki gösterdi.

CHP'li Engin Özkoç: Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum...
  • 26 Temmuz 2020, Pazar 16:10

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a tepki gösterdi.

Özkoç, “Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı makamını temsil etme niteliğini ve liyakatini yitirmiştir. Din adamlarını ayakta karşılayan ‘Din adamlarına saygı göstermek Müslümanlığın icaplarındandır’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlar o makamda oturamazlar” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Diyanet’in 24 Temmuz Cuma hutbesi dışına çıkarak yaptığı konuşmayı “Ben görevimi yapıyorum” diyerek savunmasına tepki gösterdi.

Özkoç, “Ali Erbaş, Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle kurulan; Mehmet Rıfat Börekçi, Ahmet Hamdi Akseki gibi değerli din alimlerinin mirası Diyanet İşleri Başkanlığı makamını temsil etme niteliğini ve liyakatini yitirmiştir. Din adamlarını ayakta karşılayan ‘Din adamlarına saygı göstermek Müslümanlığın icaplarındandır’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlar o makamda oturamazlar” dedi.

Erbaş'ın, "Ben görevimi yapıyorum" sözlerine karşı CHP'li Özkoç, “Söylediği sözlerden daha ağır biçimde, ağzından çıkan sözleri umursamadığının, hiç yüzünün kızarmadığının bir göstergesidir. Eminim Ali Erbaş’ın söylediği sözler nedeniyle milletimizin yüreği kanıyor, canı acıyor. Özellikle milliyetçi ve ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Bu hadsizliğe daha ne kadar sessiz kalacaksınız? ifadelerini kullandı.


yukarı çık