Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6222
  • Euro 10.114
  • GR ALTIN 492.94
  • ÇEYREK 808.97

CHP'li Aylin Nazlıaka'dan 'Taliban' tepkisi!

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, Afganistan’da yaşananları kederle takip ettiğini belirterek, “Kadın ve çocukların hayatını cehenneme çeviren Taliban ile ortak bir noktamız olamaz” dedi.

CHP'li Aylin Nazlıaka'dan 'Taliban' tepkisi!
  • 19 Ağustos 2021, Perşembe 21:54

Nazlıaka, Afganistan'da yaşanan son gelişmeleri "Kaygı ve derin bir keder ile takip ediyorum" dedi ve şu sözleri ekledi:

“Mayıs ayından bu yana saldırılarını artırarak sürdüren Taliban, ülke kontrolünü eline geçirir geçirmez; ilk icraat olarak 15 yaşından büyük kızları ve 45 yaş altı dulları savaş ganimeti gibi savaşçılara sundu. Kadını bir eşya gibi gören, kadına tacizi, tecavüzü, çocuğa istismarı ve şiddeti mubah gören barbar zihniyet nedeniyle kadınların intihar ettiği haberlerini alıyoruz. Kadınların ne giyeceğinden, konuşurken ki ses tonuna kadar her şeye karışan, çocuk yaşta evliliğin önünü açan, kadın isminin mekânlarda geçmesini dahi yasaklayan, kadınları insanların gözü önünde taşlayarak öldüren Taliban, ‘kadınlara şeriat hukuku içinde gerekli saygıyı göstereceğiz’ dedi. Film yönetmeni ve senarist Sahra Karimi, Taliban’ın Kabil’e girdiği anları sosyal medya hesabından canlı yayın ile paylaştı. Karimi’nin korku dolu gözlerinde gördük! Afganistan’da ilk kadın belediye başkanı olan Zarifa Ghafari’nin çaresizce öldürülmeyi beklediği açıklamasını okuduk. İnsanların uçağa binme telaşını gösteren videoları izledikçe kahrolduk.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık