Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3262
  • Euro 9.9114
  • GR ALTIN 484.57
  • ÇEYREK 802.86

CHP'li Aykut Erdoğdu'dan ekonomiye dair çarpıcı açıklamalar!

"Damat Beyi başarılı göstermek için..."

CHP'li Aykut Erdoğdu'dan ekonomiye dair çarpıcı açıklamalar!
  • 13 Mayıs 2020, Çarşamba 23:15

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, işsizlik oranının artmasına rağmen düşmüş gibi gösterildiğini ifade ederek “İstatistiklere yalan söyletiliyor. Enflasyonunuz yalan, işsizliğiniz yalan. Damat beyi başarılı göstermek için bir sürü oyun oynanıyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, sosyal medyada paylaştığı videoda yayınlanan işsizlik oranlarını değerlendirdi.

Günboyu gazetesinde yer alan habere göre; Erdoğdu, açıklanan rakamlarda oynama yapıldığını ifade ederek “Şubat ayı itibariyle bu istatistik yalanlarla ülkeyi kandırmaya çalışıyorsunuz. Mart ayında korona salgını bizi vurdu. Ağır bir ekonomik kriz içerisindeyken ne yazık ki salgına yakalandık. Başka ülkelere bakıyorsunuz milli gelirlerinin yüzde 10’u kadar korona salgınında halkına yardım etmiş. Bizim kabaca 750 milyar dolar milli gelirimiz olsa 75 milyar dolar halkımıza yardım edebilirdik ortalama olarak” şeklinde konuştu.

"İSTATİSTİKLERE YALAN SÖYLETİLİYOR"

Erdoğdu, istatistiklere yalan söyletildiğini belirterek “Enflasyonunuz yalan. İşsizliğiniz yalan. Nüfus artıyor. İşsiz sayısı artıyor. Bakıyorsunuz işsizlik oranı düşüyor. Kura baskı yapıp da kuru düşürmek, Damat beyi başarılı göstermek için bir sürü oyun oynanıyor. Kur düşmediği gibi rezervimiz kalmıyor. Arkadaşlar bu işin sonu gerçekten iyi değil. Böyle halkı kandırarak halka yalan söyleyerek gerçekleri söyleyenlere de “Size terörist deriz. Siz sakın halkı bilgilendirmeyin” diye korkutursanız daha yüksekten düşeriz. Daha çok fakirleşiriz” açıklamasında bulundu.

 

 

Kaynak: Günboyu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık