Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4881
  • Euro 11.0551
  • GR ALTIN 548.67
  • ÇEYREK 900.38

CHP'li Ağbaba'dan 'Tam kapanma' tepkisi!

CHP'li Ağbaba, AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tam kapanma açıklamasına ilişkin "Tam kapanma ile iş yerlerinin kapanacağı söylendi ama ne işyeri sahipleri ne çalışanlar için bir destekten bahsedildi" dedi.

CHP'li Ağbaba'dan 'Tam kapanma' tepkisi!
  • 27 Nisan 2021, Salı 1:35

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kovid-19'la mücadele kapsamında açıkladığı 'tam kapanma' kararını değerlendirdi.

Ağbaba, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Tam kapanma ile iş yerleri kapanacağı söylendi ama ne işyeri sahipleri ne çalışanlar için bir destekten bahsetmedi. Virüsten ölmeyenler evde açlıkla baş başa bırakılıyor. Tam kapanma tam gelir desteği ve güvencesi ile olur" ifadelerini kullandı.

Ağbaba, sosyal medyadaki paylaşımının devamında ise "Ortada herhangi bir gelir güvencesi olmadan, kira ve fatura desteği olmadan, SGK ve BAĞ-KUR Prim borçları için bir destek olmadan esnafa ‘tam kapanacaksınız’ demek ‘aç kalacaksınız’ demekten başka bir şey değildir" açıklamasında bulundu.

Ağbaba ayrıca, "Tek kuruş destek vermeden milyonlarca insanı evlerine kapatıp, "Kalın sağlıcakla" dedi" ifadelerini kullandı. 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık