Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6211
  • Euro 10.1248
  • GR ALTIN 492.45
  • ÇEYREK 808.01

CHP'li 3 vekil istifa etti!

CHP Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel yaptıkları açıklama ile partilerinden istifa ettiklerini açıkladı

CHP'li 3 vekil istifa etti!
  • 29 Ocak 2021, Cuma 18:19

Cumhuriyet Halk Partisi'nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazarak şikayetlerini dile getiren 3 isim Mehmet Ali Çelebi, Özcan Özel ve Hüseyin Avni Aksoy, bugün Meclis'te gerçekleştirdikleri açıklama ile partiden istifalarını açıkladılar.

3 isim, kısa süre önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelmişti.

Özel, Çelebi ve Aksoy'un Muharrem İnce'ye yakın oldukları ve İnce'nin kuracağı partiye geçecekler iddia edilmişti. CHP'den istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"YANLIŞLARI GÖRÜP SUSABİLİRDİM, BUNU YAPAMAM"

Emperyalizme diz çöktürmüş CHP'den milli konularda kekeleyen CHP'ye geldik. Atatürk demekten çekinenleri el üstünde tutan CHP'ye geldik. Yanlışları görüp susabilirdim. Bunu size yapamam. Bunu kendime yapamam.

Cumhuriyetimize ve milletimize bunu yapamazdım. Bize halkın kalbine kazınmak yeter.  CHP içerisinde çok güzel insanlar tanıdım. CHP'nin 6 okunu, cumhuriyetin ateşini görmek beni evimde yuvamda hissettirdi. Beni onca çarpıklığa susmak için vekil tayin etmediniz.  Tarafım 29 Ekim ruhudur. 10 Aralık ve kuyrukçularının zihniyeti değil.

Hem Ahmet Altan, hem Çelebi olmaz. Hem PKK'ya terör örgütü diyemeyenler hem Çelebi olmaz. Silivri'de teslim olmamıştım şimdi de teslim olmuyorum.

ÖZCAN ÖZEL: ÖNERİLERİMİZE HİÇBİR YANIT GELMEDİ

CHP'den istifa eden diğer milletvekili Özcan Özel ise şunları söyledi:

Önerilerimize hiçbir yanıt gelmemesiyle birlikte bu açıklamaları yapma zararuriyeti doğmuştur. Sözlerimi Hacı Beştaş Veli'nin eline diline beline sahip çık sözleriyle bitirmek istiyorum.

Tüm çabam Atatürk'ün çizdiği yolda yürümek olacaktır. Ciddi bir uyarı fişeği olacağını düşünerek partimizden istifa ediyorum.

Yeniçağ

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık