Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.9639
  • Euro 16.7918
  • GR ALTIN 931.83
  • ÇEYREK 1532.9

CHP'den 'Paris Anlaşması' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Paris Anlaşmasını Ekim ayı içerisinde TBMM’ye getireceğiz sözlerini yorumlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Sonunda çağrılarımıza karşılık verdi. Keşke, bu sorunları Türkiye’de birlikte karar alarak çözebilsek. Ancak, Erdoğan, Biden’ı, Putin’i görmeden bir karar alamıyor maalesef” yorumunda bulundu.

CHP'den 'Paris Anlaşması' açıklaması!
  • 22 Eylül 2021, Çarşamba 15:59

Erdoğan’ın Paris Anlaşmasını meclise getireceğiz sözlerini yorumlayan, CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç; “Küresel hiçbir soruna, krize, çağrıya kayıtsız kalmayan Türkiye’nin iklim değişikliği ve çevrenin korunması hususlarında da üzerine düşenleri yapacaktır demiş. 2015 yılında imzaya açılan metni,  2021 yılında meclise getiriyor. Üzerine vazife olmayanları yaptığından, üzerine düşenleri yapmaya vakti kalmıyor sanırım” eleştirisinde bulundu.

Öztunç “Türkiye’de muhalefet, sivil toplum yıllardır Paris Anlaşmasının onaylanmasıyla ilgili çağrıda bulunuyor, ancak AKP herşey de olduğu gibi bunda da kendi bildiğini okuyor. Başından beri süreci kendi uhdesinde yürüten AKP’nin, Türkiye’deki çağrılarına bir yanıt vermeyip, Birleşmiş Milletler 76'ncı Genel Kurulunda bir şov gibi bundan bahsetmesinin kıymeti harbiyesi yoktur. İklim kriziyle mücadele, toplumun tüm kesimleriyle görüşerek, şeffaf bir süreçle yürütülebilir.Ancak, Erdoğan, Biden’ı, Putin’i görmeden bir karar alamıyor maalesef”  yorumunu yaptı.


yukarı çık