Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4177
  • Euro 9.0363
  • GR ALTIN 441.83
  • ÇEYREK 725.12

CHP'den 'kurultay' açıklaması

CHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP kurultayı için "Bilim kurulunun tavsiye kararlarına göre hareket edeceğiz." ifadelerini kullandı.

CHP'den 'kurultay' açıklaması
  • 25 Mayıs 2020, Pazartesi 12:49

Yeni Soluk’tan Münevver Metin’in Hafıza Günleri isimli söyleşilerinin konuğu olan CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı hakkında açıklamalarda bulundu.

Oğuz Kağan Salıcı, CHP Kurultayı ile ilgili, “Yalnızca delegelerimizin katılımıyla yapsak bile, delege sayımızın 1.362 olduğu dikkate alınınca, minimum 2.500 kişilik bir organizasyondan bahsetmiş oluruz ki; virüs tehdidinin yaşandığı şu günlerde bu sayıda insanı bir araya getirmek çok tehlikeli…” ifadelerini kullandı.

Salıcı'nın kurultay açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Virüs salgını nedeniyle kurultayın ne zaman ve ne şartlarda olacağına bilim kurulunun tavsiyeleri üzerine karar vereceğiz. Konuya ilişkin bilimsel görüşü dikkate almadan siyasi kararlar alırsak binlerce vatandaşımızın ve parti üyemizin sağlığını tehlikeye atmış oluruz. Kurultayımızı seyirci kabul etmeden, yalnızca delegelerimizin katılımıyla yapsak bile, delege sayımızın 1.362 olduğu dikkate alınınca, minimum 2.500 kişilik bir organizasyondan bahsetmiş oluruz ki; virüs tehdidinin yaşandığı şu günlerde bu sayıda insanı bir araya getirmek çok tehlikeli… Bu yüzden bilim kurulunun tavsiye kararlarına göre hareket edeceğiz."

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık