Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

CHP'den istifa eden vekiller ne talep etti?

CHP'den istifa eden vekillerin istifa öncesi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan ne talep ettiklerini Özgür Özel açıkladı.

CHP'den istifa eden vekiller ne talep etti?
  • 03 Şubat 2021, Çarşamba 21:12

CHP'den istifa eden vekillerin istifa öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, görüşmenin ayrıntılarını katıldığı Haber Global televizyonunda açıkladı. Özel, "Arkadaşlarımız bir genel başkandan talep edilemeyecek şeyleri talep ettiler" dedi.

"BAZILARI ÇOK ŞAHSİ, İLERİ TALEPLERİ OLDU"

Özel, "Arkadaşlarımız bir genel başkandan talep edilemeyecek, bir milletvekilinin bir genel başkandan talep etmemesi gereken çok ileri talepleri ve bazıları çok şahsi talepleri de dile getirdiler. Biz şunun istifa etmesini istiyoruz, şu il başkanının görevden alınmasını istiyoruz, MYK'da şu üyenin olmasını istemiyoruz gibi, genel başkanın yerine getirmesinin mümkün olmadığı şeyler oldu" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NUN TUTUMU

Kılıçdaroğlu'nun tutumuna ilişkin soruyu da yanıtlayan Özel, "Genel Başkanı sözlü ifadeleri aldı, mektubu da dörde katladı ve bana verdi, halen bende duruyor. Arkadaşlarımız yarın sizden bir cevap bekliyoruz dediler. Ben milletvekillerine bir süre verilmesinin doğru olmadığını söyledim" şeklinde konuştu.

"GİDERKEN EVİ YAKMAYA ÇALIŞMAZSINIZ"

Vekillere kırgın olduğunu dile getiren Özel, "Onlarla ilgili tek kırgınlığım şudur. İki kardeş kavga edebilir, evi de terk edebilir ama giderken o evi yakmaya çalışmazsınız" ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık