Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5204
  • Euro 11.1057
  • GR ALTIN 545.83
  • ÇEYREK 894.46

CHP'den 'fiili diktatörlük' çıkışı!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin çıklamalarda bulundu. AK Parti'ye eleştirilerde bulunan Öztrak, "Dünya artık ülkemizin yönetim şeklini fiili diktatörlük diye tanımlamaya başladı" dedi.

CHP'den 'fiili diktatörlük' çıkışı!
  • 20 Temmuz 2020, Pazartesi 23:32

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Öztrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Üç yıl önce bir başka Yunan Başkanı, Aydın'ı ziyaret ettiğinde Bahçeli yeri göğü yıkmıştı. Sayın Bahçeli, üç yılda ne değişti de sus pus oldunuz?

Ne oldu da Saray'ın müsaberlerine dekor olabiliyorsunuz? 

Saray'ın içinde de gerilim artıyor. AKP'de dedikodu kazanları kaynıyor. AKP artık kavgalı evdir. FETÖ'nün okynaus ötesinde ama fikirleri iktidarda diyorduk. Meğerse sadece fikirleri değil, uzuvları da iktidardaymış. FETÖ emniyet teşkilatı olmak üzere kamuda teşikilatlandırmaya devam ediyormuş.

Bunu söyleyen, AKP'li biri. Kim bu isimler? Açıklayın. 

Saray'ın İçişleri Bakanı AKP'li vekille televizyonlarda FETÖ kavgasına tutuşuyor. Yetmiyor kavga sosyal medyaya taşınıyor. Ne günlere kaldık. Bu kifayetsizlerin elinde devletimiz muz cumhuriyetine döndü.

MERKEZ BANKASI

Yönetimdeki çürümeden nasibini almayan bir kurum kalmadı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası da içler acısı. Her hafta düzenleme yapılıyor. Piyasalar eli yüreğinde nasıl bir sürpriz gelecek diye bekliyor. Kredi muslukları açılarak ekonominin açığı büyütüldü.

Geçen yıl 8 milyar turizm gelirimiz varken bu yıl sadece 3.4 milyar gelir elde ettik. Yıl boyunca turizmdeki gelir kaybımız 20 milyar doları bulacak. 

Saray hükümeti sorunları çözmek yerine, halının altına atıp üstünü örtmeye çalışıyor. Vatandaşımız bu liyakatsizlerin elinde artık, parasının pul olacağını görüyor. Kendini ve birikiminin değerini korumaya çalışıyor. 

Merkez Bankası rezervleri bu kadar ucuza sattığında, tüyü bitmedik yetimin hakkını peşkeş çekiyorlar. Saray hükümeti gideceğini anlıyor, ülkeyi benden sonrası tufan anlayışıyla yönetiyor. Erdoğan ve damadı ekonomiyi talan etmişlerdir. 

Daha dün jakuziye yatıp 'fakirler beni rahatsız etmeyin' diyen sizin gençlik kolları başkanınız değil mi?

Tavaftan anladığınız siyasette sürekli dönmek.

4 yılda 15 temmuz araştırıldı mı? Hayır. Ucube tek adam rejimi kuruldu.

Dünya artık ülkemizin yönetim şeklini fiili diktatörlük diye tanımlamaya başladı.

Kurultayı bu hafta sonu yapacağız.

O İSİMLERİ AÇIKLAYIN

Saray’ın içinde gerilim artıyor. AKP’de dedikodu kazanları kaynıyor. FETÖ okyanus ötesinde ama fikirleri iktidarda diyorduk. Meğerse sadece fikirleri değil, uzuvları da iktidardaymış. FETÖ, Emniyet teşkilatı olmak üzere kamuda teşkilatlanmaya devam ediyormuş. Bunu söyleyen AKP’li biri. Kim bu isimler? Açıklayın.

HÜKÜMETİN LİBYA DİPLOMASİSİ

Libya'da sular ısınıyor. Mısır asker gönderme konusunda karar almaya hazırlanıyor. Biz gerginlikten yana değiliz. Barış içerisinde çözülmesi için hükümet gerekli adımları atıyorsa biz tabii ki arkasında olacağız...

AYASOFYA'DA KILINACAK İLK NAMAZ

Öztrak, bir gazetecinin, 'Kılıçdaroğlu'na 24 Temmuz'daki Ayasofya programı için davet geldi mi? sorusunu, öşymle yanıtladı. Namaza davet Ezan-ı Muhammediye ile olur. Namaz için kimsenin davete ihtiyacı yok. Namaz kılmanın protokolü, VIP'si olmaz diye yanıt verdi.

NETFLİX 

CHP olarak sosyal medyaya getirilecek her türlü sansüre karşıyız. Özgür basını kısıtlayacak her türlü uygulamaya karşıyız. Ha uluslararası bir düzenleme yapılacaksa buna bakılır. Ama öc alma şekliyle düğmeye basıldı. Yasakçı düzenleme çıkma ihtimali mevcuttur.

KURULTAY'DA HANGİ VURGULAR ÖN PLANA ÇIKACAK

Bu Kurultay CHP'nin iktidara yürüme kurultayıdır.

FİKRİ SAĞLAR'IN ELEŞTİRİLERİ

Delegelerimizin kurultaya katılacak üyelerimizin, basının sağlık şartlarıyla kurultay iradesinin demokrasiye uygun ortaya çıkması kaydıyla her şeyi yapacağız.

HDP'Lİ TURNA ÇELİK'İN TECAVÜZ İDDİASI

Biz an önce dokunulmazlığı kaldırılıp mahkemede sonuca ulaşılmalıdır. Biz mağdur olan kadının yanındayız ve olmaya devam edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi kadınların haklarını güvenceye alıyor. Kalkıp CHP'ye kadınlara karşı yanlarında yer almıyorsunuz demeye hakları yoktur. Dönüp aynaya bakacaklar.

Günboyu


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık