Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.754
  • Euro 10.3892
  • GR ALTIN 496.61
  • ÇEYREK 814.75

CHP'den Erdoğan'a 'Tek adamlık' yanıtı!

CHP Lideri Kılıçaroğlu'nu tek adamlıkla suçlayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Erdoğan'a cevap veren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Bizde tek adam yok, adamcağız yok bizde insan gibi insan var" ifadelerini kullandı.

CHP'den Erdoğan'a 'Tek adamlık' yanıtı!
  • 25 Ocak 2021, Pazartesi 18:56

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik “adamcağız” ifadesini eleştirerek, “Bizden tek adam çıkmaz. Bizim Genel Başkanımız Anayasa Mahkemesi’ne kendi istediği üyeyi ışınlamaz. Bizde tek adam yok, adamcağız yok. Bizde insan gibi insan var” yanıtını verdi.

Öztrak, Erdoğan’ın, “Kapanan şirket, dükkan yok” açıklaması için de “Erdoğan, sarayından çıktığında, zırhlı makam arabasına atlayacağına, herhangi bir caddeye, herhangi bir sokağa çıksa, beş dakika dolaşsa, boş dükkânları ve kapanan işyerlerini görecek. Erdoğan sarayına kapandı” dedi.

‘ERDOĞAN, TEK ADAM UNVANINDAN ÇOK SIKILMIŞ KENDİNE ORTAK ARIYOR’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında parti genel merkezinde açıklama yaptı.

Erdoğan’ın “CHP’de tek adamcağız siyaseti işliyor” demesine ise Öztrak, “Anlaşılan Erdoğan, tek adam unvanından çok sıkılmış kendine ortak arıyor. Bizden tek adam çıkmaz. Bizim Genel Başkanımız Anayasa Mahkemesi’ne kendi istediği üyeyi ışınlamaz. Bizim genel başkanımız TBMM’yi, milletvekillerini vesayet altına almaya kalkmaz. Bizim genel başkanımız seçimde kaybettiğinde mızıkçılık yapmaz, tarafsızlık yemini edip partisinin kongrelerine katılmaz, önüne gelene ‘terörist’ iftirası atmaz. Bizde tek adam yok, adamcağız yok. Bizde insan gibi insan var” karşılığını verdi.

Erdoğan; CHP'de tek adam siyaseti işliyor! Erdoğan; CHP'de tek adam siyaseti işliyor!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık