Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.88
  • Euro 18.4397
  • GR ALTIN 1029.1
  • ÇEYREK 1692.6

CHP'den Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarına ilk tepki!

17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bu kez de açıklamalarıyla gündeme oturdu. Bayraktar'ın açıklamalarına CHP'den ilk yorum geldi. Açıklama yapan Ali Mahir Başarır, "Bu bir itiraftır" dedi.

CHP'den Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarına ilk tepki!
  • 30 Ağustos 2021, Pazartesi 13:13

17/25 Aralık soruşturması sonrasında bakanlıktan istifa eden Erdoğan Bayraktar, soruşturma dosyasında yer alan telefon görüşmelerinin, görüntülerin ve teknik takiplerinin hepsinin kendisine ait olduğunu söyledi.

Bayraktar, "Benim dosyamda ne varsa, hem tapeler doğrudur hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” dedi.

CHP'DEN İLK YORUM: BU BİR İTİRAFTIR !

Bayraktar'ın açıklamalarının yankısı sürerken; CHP'den bu sözlere ilk yorum geldi.

Cumhuriyet'e konuşan CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, "Bu bir itiraftır" dedi.

Bayraktar için, "Konuşmaların ve tapelerin doğru olduğunu söyleyerek para alanların ve para bulunduranların açıkça suçlu olduğunu söylemekte" diyen Başarır, "Rüşvet suçunu ortaya çıkaranların suçlu olması; evinden para çıkanların, 'sıfırla oğlum' diyenlerin suçluluğunu örtmez" diye konuştu.

Başarır, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beraberindeki isimlerin ceza almadıkları gibi o kirli paraların o isimlere iade edilmesi büyük bir skandaldı öylede kalacak."

Erdoğan Bayraktar: 17/25 Aralık dosyamda ne varsa doğrudur! Erdoğan Bayraktar: 17/25 Aralık dosyamda ne varsa doğrudur!


yukarı çık