Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5114
  • Euro 10.0319
  • GR ALTIN 480.07
  • ÇEYREK 787.41

CHP'den ABD'nin rezil kararına ilk tepki: Büyük bir yanlış !

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Biden'in 1915 olaylarıyla ilgili 'soykırım' ifadesi hakkında konuştu. Öztrak, "1915'te yaşanan acı olayları 'soykırım' olarak nitelemesi büyük bir yanlış olarak tarihe geçmiştir" dedi.

CHP'den ABD'nin rezil kararına ilk tepki: Büyük bir yanlış !
  • 25 Nisan 2021, Pazar 0:29

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Biden'in 1915 olaylarıyla ilgili 'soykırım' ifadesi hakkında konuştu.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Öztrak, "1915'te yaşanan acı olayları 'soykırım' olarak nitelemesi büyük bir yanlış olarak tarihe geçmiştir" dedi.

CHP'li Öztrak, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olayları hakkında yaptığı açıklamada kullandığı 'soykırım' ifadesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.   

"BÜYÜK BİR YANLIŞ"

Öztrak,  ''Bu açıklama Türkiye- ABD ilişkilerine olduğu kadar, Ermenistan halkı ile Türkiye halkı arasında bir uzlaşıya ulaşılmasına da olumsuz etki yapacak ve onarılması güç yaralar açacaktır. 1915 olayları Türklerin ve Ermenilerin hafızasında büyük travmaya neden olan bir trajedi, bir felaket olarak iz bırakmıştır. Bu travmanın giderilmesi bu tür açıklamalarla mümkün değildir. Özellikle diğer ülkelerin devlet yetkililerinin üzerine düşen, geçmişte yaşanan trajedi üzerinden yeni bir gerilime yol açmak değil, ortak acının yaralarının sarılmasına çalışmak olmalıydı. Bu açıklama ile bu fırsat da kaçırılmıştır. Ülkemizi töhmet altında bırakan açıklamaları esefle karşılıyoruz'' ifadelerini kullandı


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık