Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

CHP: Tarımda OHAL ilan edilmeli

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Biz bu yıl tarımda OHAL ilan edilmesi gerektiğini aylardır söylüyoruz. Çiftçimizin ayağa kaldırılması için bu şart diyoruz ama ne yazık ki saray hükümeti milleti tamamen unuttu, vatandaşın sesini duymuyor halini görmüyor" dedi.

CHP: Tarımda OHAL ilan edilmeli
  • 22 Mart 2022, Salı 2:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Öztrak'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Dünyamız zor günlerden geçiyor. Rusya-Ukrayna savaşının 26’ncı günündeyiz. Birleşmiş Milletler verilerine göre savaş yüzünden 3 milyon 300 bin Ukraynalı ülkesini terk etmiş, 9 milyon 500 bin kişi evinden yurdundan olmuş. Bu savaşta bebekler öldü sadece 3 haftada 816 sivil yaşamını yitirdi.

Ülkemiz kuzeyimizdeki bu savaşa 2018’de fiilen hayata geçen ucube rejim elinde saray mamulü büyük bir buhranı yaşarken yakalandı. Sarayın kibirlisi yanlış ekonomi politikalarıyla hızla yıprattığı devlet yönetimiyle ülkeyi 70 Cent’e muhtaç etmişti.

‘Nas’ dedi ‘Pas’ dedi Merkez Bankası’nda mefulü çekti, paramızı pul etti, enflasyon rekorlar kırıyor, kuyruklarda milletimiz perişan işte bu savaşa görülmemiş bir işsizlik ve hayat pahalılığı içindeyken çok kırılgan bir ekonomik yapıda hazırlıksız yakalandık.”

“SARAY HÜKÜMETİ MİLLETİ TAMAMEN UNUTTU”

“Biz bu yıl tarımda OHAL hal ilan edilmesi gerektiğini aylardır söylüyoruz. Çiftçimizin ayağa kaldırılması için bu şart diyoruz ama ne yazık ki saray hükümeti milleti tamamen unuttu, vatandaşın sesini duymuyor halini görmüyor.

Şimdilerde sarayın kibirlisi hangi devlet adamlarıyla görüştü, bunun üzerinden oy devşirmeye çalışıyorlar. Dış politikayı iç siyasete malzeme ettiğinizde bu görüşmeleri ballandıra ballandıra anlattığınızda aç bıraktığınız milletimizin karnı doyuyor mu?”

Sözcü


yukarı çık