Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6398
  • Euro 10.1456
  • GR ALTIN 493.83
  • ÇEYREK 810.29

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Yürekli bir savcı arıyoruz

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur" sözlerini değerlendiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yürekli bir Cumhuriyet Savcısının harekete geçmesi için eski bir bakanın daha fazla ne söylemesi gerekiyor?" diye sordu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Yürekli bir savcı arıyoruz
  • 31 Ağustos 2021, Salı 16:49

Parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleye  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur” sözlerini hatırlatan Öztrak, “Şimdi bu itirafları, ‘ucu nereye giderse gitsin' diyerek suç duyurusu kabul edip, bu bakanı ifadeye çağırabilecek bir Cumhuriyet Savcısı arıyoruz. Yürekli bir Cumhuriyet Savcısının harekete geçmesi için eski bir bakanın daha fazla ne söylemesi gerekiyor?” diye sordu.

“'DAVA'NIN YOLCULARI ARTIK İTİRAFÇI OLMAYA BAŞLADILAR”

17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur” sözlerini değerlendiren Öztrak, şöyle konuştu:

* Şimdi bu davanın yolcuları artık itirafçı olmaya başladılar. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı, ‘17-25 Aralık tapeleri ve dosyamda ne varsa doğrudur' dedi. Bir televizyonda, ‘Ne yaptıysam Erdoğan'ın talimatıyla yaptım' diyerek istifasını açıklayan bu eski Bakan, görevini kötüye kullandığını da bir defa daha kabul etti.

* Yine AK Parti'nin kurucularından eski bir milletvekili, ‘AK Partililerin yüzde 90'ı yakında itirafçı olacak' dedi. Bu millet, bakan çocuklarının evlerinden çıkan kasaları unutmadı. Sıfırlanmakla bitmeyen dolarları, avroları unutmadı.

* Ayakkabı kutularında ele geçirilen rüşvet paralarına faiz işletip sonra da bu rüşveti faiziyle, alana iade edenleri de unutmadı. Bu olaylar Yüce Divan'da aklanmadı. Majestelerinin milletvekillerinin oylarıyla bu hesap yargıdan kaçırıldı.

“BU DOSYALAR MİLLETİN VİCDANINDA KAPANMADI”

* Şimdi Cumhurbaşkanı'nın Yüksek İstişare Kurulu üyesi, dönemin TBMM Başkanı Cemil Çiçek de, ‘Bu dosyalar Yüce Divan'da görüşülmeliydi' diyor. Tüm bunlar hala milletin vicdanında karayan bir yaradır.

* Bu dosyalar milletin vicdanında kapanmamıştır. Şimdi bu itirafları, ‘ucu nereye giderse gitsin' diyerek suç duyurusu kabul edip bu bakanı ifadeye çağırabilecek bir Cumhuriyet Savcısı arıyoruz. Bulur muyuz bilmiyorum. Yaklaşan seçimlerden sonra yapacağımız ilk iş, devletin çökertilen adalet direğini, hızla ayağa kaldırmak olacak.

Sözcü


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık