Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2277
  • Euro 10.7713
  • GR ALTIN 528.34
  • ÇEYREK 867.27

CHP Ruhsar Pekcan için harekete geçti!

CHP, görevden alınan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında soruşturma komisyonu kurulması için harekete geçti. Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, AKP ve MHP’ye imza çağrısında bulundu.

CHP Ruhsar Pekcan için harekete geçti!
  • 07 Mayıs 2021, Cuma 21:24

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç CHP olarak “kendi bakanlığına aile şirketi üzerinden, piyasadan daha pahalıya dezenfektan satması” ile gündem olan ve görevden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında soruşturma komisyonu kurulması için CHP’li vekiller olarak imza vereceklerini söyledi.

Öztunç, “301 imza lazım. Biz vereceğiz, Millet İttifakı’nın da vereceğine inanıyoruz. AK Parti ve MHP’lileri de imza vermeye davet ediyoruz. İmza vermezlerse demek ki bir korkuları var. Bizim de başımız belaya girer diye korkuyorlar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Bartın'daki Amasra Belediyesi'ni ziyaret etti.

Ziyaretinin ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztunç, şunları söyledi:

“128 milyar dolar nerede ey iktidar, ey Erdoğan? Uyduruk kaydırık çizgi filmler yapacağına 128 milyar doların nereye gittiğini açıklayın. Sormaya devam edeceğiz. Damat nerede diye, Ruhsar Pekcan nerede diye sormaya devam edeceğiz. Yüce Divan’a gönderme konusunda AK Parti korkak davranıyor. Dünyanın neresinde olursa olsun böyle bir skandal olduğu zaman o bakan hesap verir. Aklanırsa aklanır başımızla beraber. Ama suçluysa cezasını çekmesi gerekiyor.

AKP VE MHP’YE İMZA DAVETİ

Biz CHP olarak Meclis açılır açılmaz Ruhsar Pekcan ile ilgili Soruşturma Komisyonu kurulması için imza vereceğiz. 301 imza lazım. Biz vereceğiz, Millet İttifakı’nın da vereceğine inanıyoruz. AK Parti ve MHP’lileri de imza vermeye davet ediyoruz. İmza vermezlerse demek ki bir korkuları var. Bizim de başımız belaya girer diye korkuyorlar.

Ruhsar Pekcan, dezenfektan şirketini bakan olduktan sonra kurmuş Ruhsar Pekcan, dezenfektan şirketini bakan olduktan sonra kurmuş

Dezenfektan skandalında yeni iddialar! Dezenfektan skandalında yeni iddialar!

Dezenfektanı 2.5 katına bakanlığa satmış Dezenfektanı 2.5 katına bakanlığa satmış

Eski Ticaret Bakanı Pekcan’ın dezenfektanlarının satışını yapan danışmanın şirketi salgın başladıktan sonra kurulmuş! Eski Ticaret Bakanı Pekcan’ın dezenfektanlarının satışını yapan danışmanın şirketi salgın başladıktan sonra kurulmuş!

Etiketler: dezenfektan CHP

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık