Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.491
  • Euro 10.119
  • GR ALTIN 498.23
  • ÇEYREK 817.74

Cengiz İnşaat Kazdağları'nda arazi sahiplerine rüşvet vermeye mi çalıştı?

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat, Kazdağları’nda arazi sahibi köylülere ‘kamulaştırma’ tehdidinin ardından halkı ikna etmek için başka yöntemlere başvurdu. Kaz Dağları Kardeşliği Platformu’ndan Ferzan Aktaş, Cengiz İnşaat’ın halka rüşvet vermeye çalıştığını ifade etti.

Cengiz İnşaat Kazdağları'nda arazi sahiplerine rüşvet vermeye mi çalıştı?
  • 20 Mayıs 2021, Perşembe 16:16

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen şirket, Kazdağları’nda arazi sahibi köylülere ‘kamulaştırma’ tehdidinin ardından halkı ikna etmek için başka yöntemlere başvurdu.

Köylülere, 150 liralık alışverişi çeki dağıtan şirketin daha önce de ramazanda erzak kolisi ve çocuklara tablet dağıttığı öğrenildi.

Birgün'de yer alan habere göre, Kaz Dağları Kardeşliği Platformu’ndan Ferzan Aktaş, Cengiz İnşaat’ın halka rüşvet vermeye çalıştığını kaydederek şöyle konuştu: “Çekler tam kapanma döneminde dağıtılmış. Ülkede yasak varken, şirkete yasak konulmamış. Şirket çalışanları kapanmada köylere gidip ramazan kolileri, çocuklara tablet, market çeki dağıttılar. Bunları iyi niyetli görmüyoruz. Rüşvetvari şekilde dağıtıyorlar. Halkın toprakları elinden alınacak, halk tarım yapamaz hale gelecek, göz boyamak için böyle yöntemlere başvuruyorlar.”

KÖYLÜLERİ 'KAMULAŞTIRMA' İLE TEHDİT ETMİŞ

Köylülerin projeyi kabul etmediklerini belirten Aktaş, “Halk topraklarının elinden gideceğini yaşamlarına zarar verileceğini biliyor. Tek bir köy de değil, birçok köy etkilenecek” dedi.

Öte yandan Cengiz İnşaat, geçtiğimiz günlerde madencilik faaliyetlerinin yapılacağı arazilerin sahiplerine gönderdiği tebligatla köylüleri 28 Mayıs günü köy kahvesinde yapılacak pazarlık görüşmesine davet etmiş, tebligatın devamında ise köylüleri ‘kamulaştırma’ ile tehdit etmişti.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık