Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6351
  • Euro 10.1327
  • GR ALTIN 493.43
  • ÇEYREK 808.74

Cemal Enginyurt: Sınırlar kevgir tarlasına döndü

Cemal Enginyurt, Erdoğan’ın “Biz misafirlerimizi çevirmeyiz” sözünü hatırlattı ve "Ölümden kaçtılarsa, bayramda ölüme mi koştular ki ülkelerine gittiler ve döndüler? Artık yeter usta" dedi.

Cemal Enginyurt: Sınırlar kevgir tarlasına döndü
  • 28 Temmuz 2021, Çarşamba 14:57

Suriyelilerin ardından Afganistan'daki savaş ve ekonomik krizden dolayı binlerce Afgan mülteci de ülkemize göç ediyor.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; bu konuda iktidarı eleştiren Demokrat Partili vekil Cemal Enginyurt, “Suriyeli gelmesin demek, Afganlı gelmesin demek, misafir kabul etmeyecek kadar vicdansızlık demekse; buyurun misafirleri ağırlamaya sizden başlayalım... Ölümden kaçtılarsa, bayramda ölüme mi koştular ki Suriye'ye gittiler? Sınırları kevgir tarlasına çevirdiniz. Yeter artık be usta” dedi.

AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay'ın, Suriyeli göçmenler için “Önemli bazı yerlerden Suriyelileri bir çekin, ülke ekonomisi çöker” ifadelerini de değerlendiren Enginyurt, “AKP'li böyyük siyasetçi Cumhurbaşkanı danışmanı…Danışman efendi… Enflasyon çıldırdı, döviz tavan yaptı, faizler yükseldi. Milli gelir düştü. İşsizlik sayısı arttı. Ekonomi zaten çökük. Suriyeliler gitti diye mi çöktü, ne dersin?” diye sordu.

 

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık