Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5092
  • Euro 11.0877
  • GR ALTIN 545.21
  • ÇEYREK 894.29

Çeçenistan'ın sözde lideri Kadirov'dan akıl almaz ifade!

Rus yönetimi altındaki Çeçenistan’ın kukla lideri Ramazan Kadirov, sahibine sadakatini bir kez daha yineledi.

Çeçenistan'ın sözde lideri Kadirov'dan akıl almaz ifade!
  • 15 Nisan 2020, Çarşamba 13:02

"PUTİN'İN PİYADESİYİM"

Ramazan Kadirov, yerel bir televizyon kanalına çıktı, “Ben Putin’in piyadesiyim” diyerek devlet başkanının aldığı bütün kararlara kayıtsız şartsız boyun eğeceğini söyledi. Ramazan Kadirov, koronavirüs salgını nedeniyle sınırları komşu bölgelere kapatınca, Vladimir Putin tarafından isim vermeden eleştirildi. Putin valilerle yaptığı bir toplantıda, “Federal bölgelerin koronavirüs nedeniyle kapatılması kabul edilemez.” şeklinde konuştu.

KUKLA KADİROV’DAN ÇİRKİN BENZETME

QHA'da yer alan habere göre; Kadirov, eleştirilerin üzerine daha da ileri giderek Putin’e sadakati Allah’a iman ile bir tuttu. Çeçenistan’ın sahip olduğu her şeyi Rusya’nın ve Putin’in verdiğini söyleyen Kadirov, “Bunu kabul etmeyen Allah’ı da kabul etmiyor demektir” ifadesinde bulundu.

Kadirov’un halk sağlığı gerekçesiye, sağlık ve gıda sevkiyatı amaçlı giriş çıkışlar hariç komşu bölgelerle sınırı kapattığını açıklaması ilk olarak Başbakan Mihail Mişustin’den tepki görmüştü. Kremlin sözcüsü Peskov ise, “Başbakan ile Kadirov arsında görüş ayrılığı görmediğini” bildirilmişti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık