Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5639
  • Euro 10.1637
  • GR ALTIN 498.03
  • ÇEYREK 817.4

Çavuşoğlu'ndan AB'ye: Türkiye'nin üyeliğinin katacağı değeri görmelerini bekliyoruz

AB'ye sıcak mesaj...

Çavuşoğlu'ndan AB'ye: Türkiye'nin üyeliğinin katacağı değeri görmelerini bekliyoruz
  • 24 Kasım 2020, Salı 14:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa'da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz" sözlerinden sonra AB'ye bir mesaj da Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu, "AB'nin Türkiye'nin üyeliğinin birliğe katacağı değeri görmesini bekliyoruz," dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB'nin yaptığı hataları anlamasını ve Türkiye'nin üyeliğinin birliğe katacağı değeri görmesini bekliyoruz" dedi.

AK Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da üç gün önce Avrupa Birliği'ne mesaj vererek, "Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa'da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz" demişti.

Türkiye’nin hem sahada hem masada girişimci diplomasi anlayışını hayata geçirdiğini söyleyen Çavuşoğlu, Tayyip Erdoğan’ın önerisiyle, AB’yle birlikte uluslararası konferans yapılacağını da öne sürdü.

ABD'de seçimleri Joe Biden'ın kazanmasına da değinen Çavuşoğlu, "İlişkilerimizi iki ülkenin stratejik çıkarına olacak şekilde olumlu bir mecraya sokmak için gereken çabayı göstereceğiz," ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık