Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.638
  • Euro 10.3372
  • GR ALTIN 501.33
  • ÇEYREK 822.49

Canlı yayında ‘FETÖ ile kol kola yürüdük’ diyen AK Partili istifa etti!

CNN Türk’te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında FETÖ ile kol kola yürüdüklerini itiraf ederek “, "Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur” sözleriyle büyük tepki çeken AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Canlı yayında ‘FETÖ ile kol kola yürüdük’ diyen AK Partili istifa etti!
  • 11 Haziran 2020, Perşembe 21:34

Katıldığı televizyon programında "FETÖ'yle AK Parti kol kola girdiyse şayet, bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" ifadelerini kullanan AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, AK Parti'deki görevinden istifasını açıkladı.

Dün katıldığı televizyon programındaki sözlerinin farklı noktalara çekildiğini ifade eden AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, partisinin zarar görmemesi için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Ayvalı'nın açıklamaları şöyle: "Dün akşam CNNTÜRK'te geçmişte siyaset üzerinde vesayet oluşturmak isteyen darbeci Kemalist anlayış ve FETÖ'nün güç mücadelesine ilişkin sözlerim farklı noktalara çekilmiş ve benim üzerimden partime zarar vermek isteyenler topluca bir dezenformasyon oluşturmuşlardır.

Partim ve davam benim için son derece değerlidir. Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum. "

NE OLMUŞTU

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın 'Tarafsız Bölge' programına konuk olan AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik tartışma sırasında, AKP'nin "farklı darbecileri tasfiye etmek için" FETÖ ile bürokrasi alanında çalıştığını belirterek, "2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım" diyen Ayvalı, "Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık