Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.6331
  • Euro 19.5888
  • GR ALTIN 1079.6
  • ÇEYREK 1776.1

Çanakkale'de ikiz kardeşlere cinsel istismar!

Türkiye Elmalı Davası'ndaki kardeşlerin çizdikleri resimleri konuşurken benzer bir olayın da Çanakkale’de yaşandığı ortaya çıktı.

Çanakkale'de ikiz kardeşlere cinsel istismar!
  • 01 Temmuz 2021, Perşembe 11:18

Elmalı Davası'nın ardından benzer bir olay Çanakkale'de yaşandı.

10 yaşındaki ikiz kız kardeşin tuttuğu günlük uğradıkları cinsel istismarı ortaya çıkardı.

Çocukları istismar ettiği öne sürülen üvey baba G.A (43)., üvey abi U.A (17), arkadaşı S.B (17) ve istismara göz yumduğu iddia edilen anne B.T, hakkında dava açıldı.

Tutuklu yargılanan üvey baba G. A., ilk duruşmada tahliye edildi.

ANNE DURUMA GÖZ YUMDU

Dava dosyasında yer alan bilgilere göre Çanakkale’de babalarından ayrıldıktan sonra G.A. (43) ile evlenen anneleriyle birlikte Çanakkale’de yaşayan ikiz kardeşler, tatil için İzmir’de yaşayan babalarının yanına gittiklerinde cinsel istismara maruz kaldıklarını anlattı.

İkizlerin günlüklerini okuyan halaları, çocukların 2017 ile 2020 yılları arasında üvey baba G.A. (43), üvey abi U.A. (17) ve arkadaşı S.B’nin (17) istismarına uğradıklarını, annelerinin de duruma göz yumduğunu detaylarıyla anlattıklarını fark etti. 

SERBEST BIRAKILDILAR

Cumhuriyet'ten Kübra Köklü'nün haberine göre, çocukların ifadesi doğrultusunda gözaltına alınan üvey baba G. A tutuklandı, anne B.T., üvey abi U.A ve arkadaşı S.B. ise serbest bırakıldı. Üvey baba G.A ve anne B.T, hakkında ağır ceza mahkemesinde yargılanmak üzere iddianame hazırlanırken, 19 yaşından küçük olan ve “suça sürüklenen çocuk” olarak kabul edilen U.A ve S.B’nin dosyaları Çocuk Mahkemesi’ne gönderildi.

İddianamede, 2017 yılında üvey abi U.A ve anne B.T’nin ikiz kız çocuklardan birini zorla ormanlık alana götürerek cinsel istismarda bulunduğu iddiasına da yer verildi. 

Ayrıca iddianamede  Çocuk İzleme Merkezi’nde adli görüşmeci tarafından düzenlenen adli görüşme değerlendirme raporu da yer aldı. Çocukların istismara uğradıkları kanaatine varıldı.


yukarı çık