Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8061
  • Euro 16.6813
  • GR ALTIN 925.19
  • ÇEYREK 1522.2

Can Ataklı, Abdulkadir Selvi'nin ‘Gülen’ çarkına çok sert çıktı

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Fethullah Gülen’e ithafen Yeni Şafak’ta kaleme aldığı ‘Hocam Türkiye’ye Dön Artık’ başlıklı yazısı için “FETÖ’yü ABD’nin kontrolünden çıkarmak için yazılmıştır” açıklamasında bulunan Abdulkadir Selvi’ye çok sert tepki gösterdi.

Can Ataklı, Abdulkadir Selvi'nin ‘Gülen’ çarkına çok sert çıktı
  • 23 Ağustos 2021, Pazartesi 19:46

Korkusuz yazarı Can Ataklı bugünkü “Halka ‘salak muamelesi’ yapmanın şahikası” başlıklı köşe yazısında, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin Fetullah Gülen'e yönelik yazdığı "Hocam Türkiye'ye dön artık" başlıklı yazısı için yaptığı "FETÖ’yü ABD’nin kontrolünden çıkarmak için yazılmıştır" açıklamasını değerlendirdi.

Ataklı “Çok net ve açık bir Fetullah Gülen güzellemesi değil mi bu yazılanlar?” diyerek, “Ne var ki, bu yazının yıllar sonra gündeme gelmesi üzerine saray yazarı Abdülkadir Selvi bir açıklama yaptı. Bakın ne dedi; “9 Aralık 2013 tarihli, ‘Hocam Türkiye’ye dön artık’ başlıklı yazım, Sayın Erdoğan’ın 15 Haziran 2013 tarihinde yaptığı ‘Türkiye’ye dön’ çağrısından sonra FETÖ’yü ABD’nin kontrolünden çıkarmak için yazılmıştır. FETÖ, Türkiye’de olsa bugün yeri cezaevi olurdu, Pensilvanya değil. Siz de “Yok artık, daha neler” diyorsunuz değil mi?” ifadelerini kullandı.

“Hiç utanmaları sıkılmaları yok” diyen Ataklı, “Çünkü sonun geldiğini görüyorlar. Şimdi hepsi kendi derdine düştü, nasıl kurtulacaklarını bilemiyorlar, bir kurtuluş yolu arıyorlar. Ama nafile tabii…” dedi.

Abdulkadir Selvi: Gülen’i ABD’nin kontrolünden çıkarmak için Türkiye'ye çağırdım Abdulkadir Selvi: Gülen’i ABD’nin kontrolünden çıkarmak için Türkiye'ye çağırdım


yukarı çık