Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Camilerde yağmur duası yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çağrısıyla bugün 81 ildeki camilerde kılınan Cuma namazının ardından kuraklığa karşı 'yağmur duası' yapıldı. Duanın, meteorolojik tahminlerin yağışlı bir haftayı gösterdiği zamana denk düşmesi ise dikkat çekti.

Camilerde yağmur duası yapıldı
  • 11 Aralık 2020, Cuma 16:50

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çağrısıyla son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle bugün Cuma namazı sonrası bütün camilerde “yağmur duası” yapıldı.

“ÜLKEMİZDE SUYA VE YAĞMURA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR”

Yağmur duası öncesi Cuma namazı hutbesinde, “Son zamanların en kurak yılını yaşadığımız bu günlerde ülkemizde suya ve yağmura ihtiyaç duyulmaktadır. Siz kıymetli cemaatimizi, Cuma namazının farzından sonra yapacağımız yağmur duasına katılmaya davet ediyorum” denildi.

Su gibi bir hazineye paha biçilemeyeceği vurgulanan hutbe şöyle:

* Suyumuz toprağın derinliklerine çekilip gitse, onu bize Rabbimizden başka hiç kimse geri getiremez.

* Bugün yeryüzünde bir damla berrak ve tatlı suyun hasretiyle yaşayan milyonlarca insan varken, bize düşen sonsuz şükretmektir: Bizi yediren, suya kandıran, ihtiyaçlarımızı gideren ve bizi barındıran Allah’a hamdolsun!

* Şükrümüzün gereği olarak, nimetin kıymetini bilelim, suyu kullanırken bilinçli davranalım. İhtiyacımızdan fazla su tüketerek geleceğimizi tehlikeye atmayalım. Diğer canlıların da hakkını ihlal ederek vebale girmeyelim.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık