Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.755
  • Euro 9.1101
  • GR ALTIN 475.39
  • ÇEYREK 779.94

Burhan Kuzu, 'Zindaşti için hakimlere baskı yaptı' iddiasına yanıt verdi!

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti'nin tutuklandıktan sonra tahliye edilmesi için hakimlere baskı kurduğu iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Burhan Kuzu, 'Zindaşti için hakimlere baskı yaptı' iddiasına yanıt verdi!
  • 12 Şubat 2020, Çarşamba 12:58

Burhan Kuzu, "Yargı mensuplarımıza baskı yapmadım. Esasen benim hukuk anlayışıma asla uygun değildir" ifadelerini kullandı.

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti'nin tutuklandıktan sonra tahliye edilmesi konusunda 'çok uzun zaman önce' bir açıklama yaptığını hatırlattı. Kendisiyle ilgili olarak ileri sürülen iddialara yanıt veren Kuzu, "Yargı mensuplarımıza baskı yapmadım" dedi.

"DAHA ÖNCE DE AÇIKLAMA YAPTIM"

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti'nin tutuklandıktan sonra tahliye edilmesiyle ilgili olarak kişisel Twitter hesabında paylaşımda bulundu.

Konuya ilişkin olarak daha önce de bir açıklama yaptığını belirten Kuzu, şunları söyledi:

"YARGI MENSUPLARINA BASKI YAPMADIM"

"Zindaşti meselesi ile çok uzun zaman önce bir açıklama yapmıştım. Bir anayasa profesörü olarak, hayatım boyunca yargı bağımsızlığını savundum ve siyasi görevlerimde önemli katkılar yaptım. Yargı mensuplarımıza baskı yapmadım. Esasen benim hukuk anlayışıma asla uygun değildir."
 


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık