Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3978
  • Euro 8.9957
  • GR ALTIN 443.34
  • ÇEYREK 727.39

Burhan Kuzu yalanladı, AB ödül verdi!

Cumhuriyet muhabiri Zehra Özdilek’in uyuşturucu baronu İranlı Naci Şerifi Zindaşti’nin skandal bir kararla tahliyesini konu alan “Zindaşti Bombası” başlıklı haberi “Avrupa Birliği Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri”nde birinciliğe değer bulundu

Burhan Kuzu yalanladı, AB ödül verdi!
  • 29 Ağustos 2020, Cumartesi 14:11

Avrupa Birliği Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri dün sahiplerini buldu.

Yurt gazetesinin aktardığı habere göre; Avrupa Birliği desteğiyle, Balkan Araştırmacı Gazeteciler Ağı (BIRN) ile Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği ve Batı Balkanlar ile Türkiye’de nitelikli araştırmacı gazeteciliği desteklemeyi amaçlayan “AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri” töreni, Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde yapıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle sınırlı sayıda konuk ile gerçekleştirilen törene, AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile çok sayıda büyükelçi ve diplomatik temsilci katıldı.

Ödülünü AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’in elinden alan Özdilek, “Beni bu ödüle layık gören jüri üyelerine çok teşekkür ederim. Gazetem Cumhuriyet benim için bir okul oldu. Beni her konuda destekleyen ve cesaret veren Haber Müdürümüz Murat Hantaş’a çok teşekkür ediyorum. Ödülümü cezaevinde tutuklu bulunan başta Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan olmak üzere tüm tutuklu gazeteciler adına alıyorum” dedi.

Ödüle değer görülen haber, skandal bir kararla tahliye olduktan sonra kayıplara karışan İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun ilişkisini belgeleyen fotoğrafı konu alıyordu.

KUZU, HABERE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Burhan Kuzu, AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülü'ne layık görülen habere tepki göstermiş ve "Cumhuriyet Gazetesi, bu yaptığı alçaklığın bedelini yargı önünde ödeyecek. Yalan ve iftiranın adresi olan Cumhuriyet Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Yargıyı rahat bırakın. Cellatlık yapmayın." açıklaması yapmıştı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık