Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5524
  • Euro 10.1556
  • GR ALTIN 497.00
  • ÇEYREK 815.65

Bülent Arınç itiraf etti: Sıkıntılar var...

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, ekonomide sıkıntıların olduğunu söyledi.

Bülent Arınç itiraf etti: Sıkıntılar var...
  • 07 Kasım 2020, Cumartesi 18:55

Arınç, "Bakanımız 'Ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik' dediği zaman kendisine itiraz ettim" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, "Ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a itiraz ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Kanal 42 televizyonundaki Sümen Altı programında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Arınç, Bakan Albayrak'a ekonomi ile ilgili kriz uyarısında bulunduğunu belirtti.

Bülent Arınç şu ifadeleri kullandı:

"Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta bakanımız 'Ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik' dediği zaman hem kendisine itiraz ettim hem de kamuoyuna, ne psikolojik yani... Hepimiz elimizde tuttuğumuz gibi adeta maddi olarak sıkıntıları görüyoruz.

Önemli olan sıkıntının varlığını inkar etmek değil kabul ederek bunu gidermek için yapılacak çalışmalardır. Cumhurbaşkanımızın çaba içinde olduğunu görüyorum. Sıkıntı küçük müdür, büyük müdür derseniz elbette büyüktür ama krize dönüşmemiştir. Bunlar anlatılabilir, atlatılabilir. Eskiden de krizleri gördük biz. Türkiye daha fazla etkileniyor."

"BENİM TERCİHİM BİDEN OLDU"

ABD başkanlık seçimlerine ilişkin konuşan Arınç, "Hayatımızda bu sözü çok uyguladığımız zamanlar oldu. Benim tercihim Biden oldu. Biden ile de geçmişte bazı ilişkilerimiz oldu, ben Başbakan Yardımcısı iken. Yani bundan sonra Türkiye ve ABD ilişkileri nasıl olur derseniz ben de bugünkünden kötü olmaz derim. Bundan sonrası bugünkünden mutlaka daha iyi olacak" ifadelelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık