Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.535
  • Euro 10.1216
  • GR ALTIN 495.24
  • ÇEYREK 802.86

Böyle tazminat görülmedi!

Albaraka Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcılığı yaparken 2018 yılında Emlakbank Genel Müdürlüğü’ne atanan Deniz Aksu, Emlakbank’ta bir yıl görev yaptıktan sonra görevden alındı. Emlakbank’ta yalnızca bir yıl görev yapan Deniz Aksu’ya bir yıllık çalışması karşılığında 694 bin TL tazminat ödendiği ortaya çıktı.

Böyle tazminat görülmedi!
  • 14 Haziran 2021, Pazartesi 19:38

Deniz Aksu döneminde görev yapan ve aynı dönem görevden alınan Genel Müdür Yardımcısı’na ise bir yıl için 217 bin TL tazminat ödendiği anlaşıldı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Albaraka Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcılığı yaparken 2018 yılında Emlakbank Genel Müdürlüğü'ne atanan Deniz Aksu, Emlakbank'ta bir yıl görev yaptıktan sonra görevden alındı.

Emlakbank'ta yalnızca bir yıl görev yapan Deniz Aksu'ya bir yıllık çalışması karşılığında 694 bin TL tazminat ödendiği ortaya çıktı.

Deniz Aksu döneminde görev yapan ve aynı dönem görevden alınan Genel Müdür Yardımcısı'na ise bir yıl için 217 bin TL tazminat ödendiği anlaşıldı.

Sayıştay, ödenen tazminatların yüksekliğinin yanında 4857 sayılı İş Kanununa göre işveren vekili ve yardımcılarının tazminat alamayacağı uyarısını yaptı, “yersiz” şekilde ödenen tazminatın kişilerden geri alınmasını istedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık