Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5569
  • Euro 16.2146
  • GR ALTIN 906.00
  • ÇEYREK 1490.6

Birinciyken mülakatta puanı düştü, 16. oldu elendi

Nevşehir Üniversitesi Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü mezunu Meryem Yüksek, İçişleri Bakanlığı’nın Sözleşmeli Pozisyonlarına Personel alımı için açtığı kadroya birinci olarak başvuruda bulundu. Ardından yapılan mülakat sınavına katılan Yüksek’e 75 puan verilince elendi.

Birinciyken mülakatta puanı düştü, 16. oldu elendi
  • 03 Haziran 2021, Perşembe 14:07

Nevşehir Üniversitesi Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü mezunu Meryem Yüksek, İçişleri Bakanlığı’nın Sözleşmeli Pozisyonlarına Personel alımı için açtığı kadroya birinci olarak başvuruda bulundu.

Buna rağmen mülakatta elendi. Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) girerek 83,92808 puan alan Yüksek, Türkiye genelinde 20’nci, Mersin genelinde ise birinci oldu. Aldığı puanla İçişleri Bakanlığı’nın açtığı kadroya başvuran Yüksek, yaklaşık 50 kişi içerisinden birinci sırada yer aldı.

Ardından yapılan mülakat sınavına katılan Yüksek’e 75 puan verildi.

16. SIRAYA GERİLEDİ 

Yüksek, birinci sıradan 16’ncı sıraya geriledi. Mülakatın yaklaşık üç dakika sürdüğünü söyleyen Yüksek, sorulan soruyu doğru cevaplamasına rağmen söz konusu düşüşün neye göre olduğunu öğrenmek istediğini dile getirdi. İlk 10 kişi personel olarak işe alınabileceği için kesin olmayan listeye göre 16’ncı sırada bulunan Yüksek işe alınmadı.

"MİLLİ PARK DEYİNCE AKLINA NE GELİYOR?"

KPSS sınavı için iki sene boyunca çalıştığını dile getiren Meryem Yüksek, BirGün’e yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu yıl ilk defa bakan, bizim bölüme artı 800 kadro verdi. 800 kadro içerisine ise sadece çağrı merkezi hizmetleri bölümünden mezun olanların alınacağı söylendi. Ben de KPSS’de yaklaşık olarak 84 puan aldım. Daha sonra alım ilanında tek bir seçenek vardı, Mersin 10 kişi alacaktı. Başvurdum, ilk sırada yer aldım. Benle beraber yaklaşık 50 kişi başvurdu. Ben o elli kişi içerisinden birinciydim. Daha sonra mülakata girdim. Üç dakika sürdü. Önce kendimi tanıttım, sonra ‘Milli Park deyince aklına ne geliyor?’ diye sordular. Ben de cevapladım. Sonrasında çıkabilirsin dediler. Mülakatım bu kadar sürdü.

"ELENMEK İÇİN HİÇBİR SEBEBİM YOKTU"

Yüksek, sözlerini şöyle noktaladı: “Sadece neden elendiğimi merak ediyorum. Sırf KPSS’den yüksek puan alabilmek için iki yıldır özel ders alıyorum, dershaneye gidiyorum. Bu yıl kesin atanacağım gözüyle bakıyordum. O kadar çok çalıştım ki. Yeri geldi ağlayarak çalıştım, psikolojim bozuldu yine de devam ettim. Benim elenmek için hiçbir sebebim yoktu. Birinci olmuşum zaten, daha fazla ne yapabilirdim? Kendimde de suç bulamıyorum, çünkü zaten elimden geleni yapıp birinci olmuşum. Nedenini öğrenmek istiyorum. Zaten bugün itirazda da bulunacağım.”


yukarı çık