Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 16.8853
  • Euro 17.8334
  • GR ALTIN 992.10
  • ÇEYREK 1632.3

Bir Yarışmada da İYİ Parti'den

Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı, Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği’nin desteği ve MEB işbirliğiyle “Hayalimdeki Çin Resim Yarışması” düzenleyeceğini açıklaması tepkiyle karşılanmıştı. Bunun üzerine İYİ Parti Türk Dünyası Başkanlığı bir yarışma düzenleyeceğini ve yarışmanın adını "Hayalimdeki Doğu Türkistan" olacağını açıkladı.

Bir Yarışmada da İYİ Parti'den
  • 24 Mayıs 2021, Pazartesi 15:19

İYİ Parti’den yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı’nın Çin Büyükelçiliği ile anlaşmalı şekilde düzenlediği “hayalimdeki Çin Resim Yarışması”na tepki gösterildi.

Çin’in Doğu Türkistan’da Türklere uyguladığı zulmün hatırlatıldığı açıklamada “Yıllardır soydaşlarımıza Çin tarafında soykırım uygulanırken böyle bir yarışmanın hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor olması milli hassasiyeti olan bizleri ve Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi derinden yaralamıştır. İyi Parti olarak bu konuda ilk günden bu yana kati bir tavır sergiliyor ve zulüm son bulana kadar da konuya hassasiyetle eğileceğimizi başta Genel başkanımız olmak üzere her kademede haykırıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

BİR YARIŞMA DA İYİ PARTİ’DEN

Öte yandan açıklamada MEB’in skandal resim yarışmasına karşılık olarak bir yarışma düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada “İyi Parti Türk dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanlığı olarak ezeli ve ebedi Türk Yurdu olan Doğu Türkistan’ı nasıl bir gelecek beklediği ve yaşanan olayların hayallerini nasıl etkilediğini, çocukların gözünden tespit etmek, Doğu Türkistan’da Çin’in yaptığı zulümlere dikkat çekmek ve toplama kamplarındaki insan hakları ihlallerine dair toplumsal farkındalık oluşturmak, Türk Milleti’nin tarihi ve vicdani sorumluluklarına dair bir hatırlatma yapmak maksadıyla “Hayalimdeki Doğu Türkistan” resim yarışması düzenliyoruz. Tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz.” denildi.

İYİ Parti’nin düzenlediği resim yarışması, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde ödüllü olarak gerçekleştirilecek. Yarışmada 3 kategoride ilk üçe çeşitli ödüller verileceği duyuruldu.

Feridun Bahşi: 'Hayalimdeki Çin' Resim Yarışması Türk Milletini derinden yaralamıştır Feridun Bahşi: 'Hayalimdeki Çin' Resim Yarışması Türk Milletini derinden yaralamıştır

MEB'den tepki çeken yarışma! MEB'den tepki çeken yarışma!


yukarı çık