Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2431
  • Euro 10.7407
  • GR ALTIN 525.16
  • ÇEYREK 862.79

Bir 'kişiye özel kadro' skandalı daha!

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü, Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Odyoloji (işitme bilimi) bölümü öğretim üyesi ilanında ‘hemşirelik ve nöroloji’ alanlarından uzmanlık şartı aranması tepkilere neden oldu.

Bir 'kişiye özel kadro' skandalı daha!
  • 08 Ağustos 2021, Pazar 13:20

Yükseköğretim Kurulu'nun(YÖK) yönetmelik değişikliğiyle “İlanda sadece belirli bir adayı tanımlayan özel şartlara da yer verilmez” hükmünü getirmesi “kişiye özel kadro” tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

Mardin Artuklu Üniversitesinin sitesinde yayınlanan yayımlanan iki ayrı akademik kadro ilanında istenen “özel şartlar” dikkat çekti.

Üniversite, Odyoloji bölümlerine alınacak adayın doktorasını hemşirelik ve Nöroloji alanında alması gerektiği şartını koydu.

DOKTORASI ‘HEMŞİRELİK' ALANINDA OLACAK ŞARTI

Üniversite tarafından yayımlanan ilanda Odyoloji bölümü Dr. Öğretim üyesi ilanına başvuracak adayların, “Doktorasını Hemşirelik alanında yapmış olup iç hastalıkları hemşireliği ile ilgili çalışmaları olmak” şartı konuldu.

ÖZEL ŞARTLAR DA YER ALDI

Diğer bir Odyoloji bölümü Dr. Öğretim üyesi ilanında ise, “Uzmanlığını Nöroloji alanında almış olup Sağlık Bakanlığı onaylı ozon uygulaması sertifikasına sahip olmak ve Epilepsi hastalarında PON1 aktivitesi ve MDA düzeyleri üzerine çalışmaları bulunmak” ifadeleri yer aldı.

Sözcü


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık