Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

BioNTech'in kurucusu Uğur Şahin'den aşı uyarısı!

Uğur Şahin, "Şu an durum iyi gözükmüyor. Stok sorunu yaşanabilir" dedi.

BioNTech'in kurucusu Uğur Şahin'den aşı uyarısı!
  • 01 Ocak 2021, Cuma 13:59

Yeni Tip Koronavirüse ( Kovid-19) karşı Pfizer ile geliştirilen aşıda başarılı olan BioNTech'in Uğur Şahin, aşı konusunda uyarılarda bulundu.

Şahin, aşı ile ilgili mevcut durumu aktararak, uluslararası kamuoyuna önemli uyarılarda bulundu.

DURUM İYİ DEĞİL

Almanya merkezli Der Spiegel’e konuşan Uğur Şahin, şu an piyasadaki mevcut onaylı aşıların eksikliği sebebiyle üretim ve dağıtım sürecinde büyük boşluk oluşabileceğini söyledi.

Şahin, “Başka aşılara onay verilene kadar bizim aşımızın tedariğinde boşluklar oluşabilir. Şu an durum çok iyi gözükmüyor. Piyasada onaylı aşı eksikliği olduğu için bir boşluk oluştu ve bunu da bizim aşılarımızla doldurmaya çalışıyoruz. Diğer aşılar gelene kadar sorunlar yaşanabilir” dedi.

MUTASYON VİRÜSE KARŞI TESTLER SÜRÜYOR

Avrupa Birliği’nin Pfizer/BioNTech aşısına yavaş onay vermesi nedeniyle AB genelinde aşı sorunu yaşanabileceğini dile getiren Şahin, “Geliştirdiğimiz aşı ilk olarak İngiltere’de tespit edilen mutasyona uğramış virüs ile mücadele edebilir. Biz, aşımızın bu mutasyona uğramış türü de nötralize edip etmeme konusunda testlerimizi sürdürüyoruz. Daha kapsamlı sonuçlar gelecektir” ifadesini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık