Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7591
  • Euro 16.6417
  • GR ALTIN 923.08
  • ÇEYREK 1518.8

'Binali Yıldırım'ın çocuklarının üstün ticari başarısının sırrına nihayet vakıf olabildim'

Sedat Peker'in yayınladığı videolardan sonra gündeme bomba gibi düşen eski başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım hakkında T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz, "Binali Yıldırım'ın çocuklarının üstün ticari başarısının sırrına nihayet vakıf olabildim" diyerek eleştiride bulundu.

'Binali Yıldırım'ın çocuklarının üstün ticari başarısının sırrına nihayet vakıf olabildim'
  • 25 Mayıs 2021, Salı 15:05

T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz bugüngü köşe yazısında Sedat Peker'in iddialarından sonra gündeme gelen Yıldırım ailesini kaleme aldı.

Yılmaz, "Binali Yıldırım'ın çocuklarının üstün ticari başarısının sırrına nihayet vakıf olabildim. Meğerse ne kadar basitmiş!" dedi.

Mehmet Y. Yılmaz'ın Yıldırım ailesiyle ilgili yazısı şöyle:"Demek ki Binali Bey'in çocuklarının sırrı buydu: Hayırsever olmak! Hayır, Venezüela'da bile olsa üşenmeyeceksin, gidip yapacaksın!

Binali Yıldırım'ın çocuklarının üstün ticari başarısının sırrına nihayet vakıf olabildim.Meğerse ne kadar basitmiş!

Siyasette yükselene kadar Binali Bey memur, eşi öğretmendi ve çocuk büyüten her memur ailesi gibi bolluk içinde yaşamadılar.

İlerleyen yıllarda Binali Bey'in yükselişine paralel olarak çocuklarda da bir zihin açıklığı başladı ve şimdi dev bir deniz filosuna sahip olan bir dizi şirketi yönetiyorlar.Gemi sayıları konusunda polemiğe girmeyeceğim, her kaynak farklı söylüyor.

Ben 30'a yakın diyeyim, siz 40.Keşke Binali Bey bir fırsatını bulup gemilerin kaç tane olduğunu açıklasa da gemi sayısı konusundaki bu gereksiz spekülasyonlar sona erse.

Hatırlarsınız bu köşede çocuklarının bu başarısının sırrını bizlerle paylaşmasını istediğim çok yazı yazdım.Amacım yıkıcı olmak değil, yapıcı olmaktı!Ben muhalefetin böyle yapıcı olanını severim zaten, yıkmak kolay, yapmak zor!Binali Bey'in oğlu Erkam Yıldırım, Venezüela'ya gitmiş.

Suç örgütü yöneticisi Sedat Peker, bu yolculuğun "beyaz" işiyle ilgili olduğunu iddia etti; hayır, beyaz peynirden söz etmiyor.Binali Bey bu konuda bir açıklama yaptı:"Kesinlikle iftiradır, oğlum hayır amacıyla korona test kiti ve maske dağıtmak için Venezüela'ya gitmişti" dedi.O anda zihnimde bir aydınlanma hissettim, demek ki Binali Bey'in çocuklarının sırrı buydu: Hayırsever olmak!Hayır, Venezüela'da bile olsa üşenmeyeceksin, gidip yapacaksın!Onlar böyle hayırsever olunca Rabbim de verdikçe veriyor tabii.

AKP milletvekili Serkan Bayram'ın açıkladığına göre sadece test kiti ve maske dağıtmamış.Hayırlarına hayır katmak için Venezüela'da yaptırılmakta olan Filistin Camisinin inşaatıyla da ilgilenmiş.Karakas'ta bir camii yaptırılması işini Erdoğan, Maduro'nun Türkiye ziyareti sırasında açıklamıştı, bir de Yunus Emre Kültür Merkezi kurulacaktı.

Böylece bir büyük sır gün ışığına çıkmış oluyor, değerli okuyucularım.Harvard iş idaresi okulunda örnek olay diye anlatılsa yeridir diye düşünüyordum.Şimdi fikrim değişti, sadece Harvard yetmez, El Ezher'de de okutulmalı!"

Binali Yıldırım'dan oğlu hakkında yeni açıklama! Binali Yıldırım'dan oğlu hakkında yeni açıklama!

İkinci 'paralel devlet yapılanması' vakası! İkinci 'paralel devlet yapılanması' vakası!


yukarı çık