Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.155
  • Euro 9.7089
  • GR ALTIN 457.33
  • ÇEYREK 750.3

Binali Yıldırım'dan ilginç ABD yorumu

AK Parti İzmir Milletvekili Bilnai Yıldırım, Memleketi Erzincan'da konuştu. ABD ile yapılan anlaşmaya ilişkin Yıldırım, , "Tıpış tıpış geldiler, bütün şartları kabul edip dönüp gittiler" şeklinde konuştu.

Binali Yıldırım'dan ilginç ABD yorumu
  • 19 Ekim 2019, Cumartesi 13:19

Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Erzincan'a gelen AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, ABD ile varılan anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

"TIPIŞ TIPIŞ GELDİLER"

ABD Başkanı Donald Trump'ın süreç boyunca hakaret ve tehditleri nedeniyle tartışmalara neden olan ABD-Türkiye görüşmeleri için "Tıpış tıpış geldiler" değerlendirmesinde bulunan Yıldırım, "Bütün şartları kabul edip dönüp gittiler" şeklinde konuştu.

Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Defalarca hem Avrupa ülkelerine hem Amerika'ya muhataplarımıza bakın Fırat'ın doğusundan Irak'a kadar bir terör yuvalanması oluyor, bir yapılaşma yapılıyor. Bir demografik yani nüfus değişimine yönelik bir mühendislik yapılıyor. Bunu yapmayın. Fakat bir türlü dinletemedik. Onlar zannetti ki Türkiye çaresiz bir şey yapamaz. Ne oldu? Oraya da girdik mi? Onlarında yuvalarını dağıttık mı? Kahraman Mehmetçiklerimiz orada da destanlar yazdı mı? Elbette yazdı. Şimdi artık işin sıkı olduğunu görünce tıpış tıpış geldiler, bütün şartları kabul edip dönüp gittiler. Bu millet büyük millet."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık