Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5301
  • Euro 10.0501
  • GR ALTIN 480.90
  • ÇEYREK 789.04

Binali Yıldırım, Sedat Peker’in iddialarına yanıt verdi

Sedat Peker'in, 'Binali Yıldırım'ın oğlu kirli para trafiği için Venezuela'ya gitti' iddiasına yanıt veren AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz" dedi.

Binali Yıldırım, Sedat Peker’in iddialarına yanıt verdi
  • 23 Mayıs 2021, Pazar 20:36

Sedat Peker’in, Halil Falyalı ve Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında ortaya attığı ‘kirli para trafiği’ iddialarına AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’dan yanıt geldi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Binali Yıldırım, “Bugünkü yayınladığı videoda bizi de oğlum Erkan Yıldırım’ı da zikretti. Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz” dedi.

“VENEZUELA’YA GİDİP TEST KİTİ DAĞITTI”

Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya gidip uyuşturucu trafiği organizasyonunda yer aldığına ilişkin iddiaya cevap veren Binali Yıldırım, oğlunun Venezuela’da ihtiyaç sahiplerine sağlık ekipmanı yardımında bulunmak için gittiğini söyledi.

Binali Yıldırım, bu konuda şöyle konuştu:

* Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakaret, en büyük yanlışlıktır. Tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa ‘çamur at, izi kalsın’ türünden bir suçlamadır. Unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir.

* Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı bundan ibarettir.

“RESMİ ZİYARET DEĞİLDİR, DOSTLUK GRUBU DA ORADAYDI”

Oğlu Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya resmi ziyaretle gitmediğini de belirten Binali Yıldırım, “O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye dostluk grubu da oradaydı. O münasebetle onlarla da birlikte oldu. Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu gerçek dışıdır. Yanlıştır. Kendi imkanlarıyla, kendi biletini alarak masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir” dedi.

Sözcü

 

Sedat Peker'in 7'nci videosunda hangi iddialar var? Sedat Peker'in 7'nci videosunda hangi iddialar var?


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık