Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Bilkent Üniversitesi öğrencileri mağdur etti!

Bilkent Üniversitesi’nin 2 Aralık’ta aldığı senato kararı, öğrencileri mağdur etti.

Bilkent Üniversitesi öğrencileri mağdur etti!
  • 05 Aralık 2020, Cumartesi 14:11

Pandemi koşullarında yüz yüze sınav yapmayı sürdüren üniversite yönetimi, okuldaki günlük vaka sayısı artınca bu isteğinden vazgeçse de tartışma yaratan yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Birgün'de yer alan habere göre; Senato Kararı ile okuldaki tüm öğrencilere, 4’lü puan sisteminde 2 puana karşılık gelen C notu verileceği bildirildi.

Pandemi nedeniyle yüz yüze yapılamayan derslerin, yeni dönemde gerçekleştirileceği de belirtildi.

BURSLARI KESİLECEK

Karara isyan eden öğrenciler, tepkilerini şu sözlerle dile getirdi: “İki dönemin derslerine aynı anda çalışıp aynı anda sınavına gireceğiz. Mezuniyet durumunda olup da sırf bu sebepten staj ayarlayamayacak, iş bulamayacak, yüksek lisans başvurusu kabul edilmeyecek hatta bu uygulama sonucu not ortalaması düştüğünden üniversite dışından aldıkları bursları kesilecek arkadaşlarımız var. Okulumuzun online sınav yapmaya bu kadar karşı olmasının sebebi online sınavlarda kopya çekildiğini düşünmeleri. Ancak sınavlar online olmadığında da şehir dışından birçok kişi Ankara’ya gelerek toplu taşımada, ortak alanlarda, hatta sokaklarda bile herkes için tehdit oluşturuyor. Zira 70-80 kişi ile aynı sınıflarda sınava girip sonrasında şehirlerarası otobüse biniyoruz, kamusal ortak alanlara giriyoruz.’’


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık