Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5254
  • Euro 10.337
  • GR ALTIN 509.83
  • ÇEYREK 836.44

Bilim Kurulu'nda gergin toplantı!

Bilim Kurulu’nun dün gerçekleşen toplantısında bazı üyelerin hükümete yönelik eleştirilerde bulunduğu ve toplantının bu sebeple uzadığı öğrenildi.

Bilim Kurulu'nda gergin toplantı!
  • 30 Nisan 2020, Perşembe 15:59

İlk sokağa çıkma yasağının tedbirsiz şekilde ilan edilmesi market ve fırınlarda izdihama neden olmuş ve duruma tepki gösteren Bilim Kurulu üyelerinden istifa noktasına gelen isimleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca durdurmuştu.

Yeniçağ'ın haberine göre; Yaşanan bu krizin ardından Bilim Kurulu’nda ikinci kez çatlak yaşandığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre, Bilim Kurulu’nun dün gerçekleşen toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bazı üyelerin iktidara yönelik eleştirileri ile karşı karşıya kaldı. Bu sebeple toplantı uzarken, Koca’nın saat 16.30’da düzenleyeceği duyurulan basın toplantısı da saat 18.00’e sarktı.

TANSİYON YÜKSELDİ

Üyelerin, kurulun aldığı tavsiye kararlarını iktidarın politik durum açısından değerlendirdiğinden şikâyet ettiği ve bu durumun korona ile mücadeleyi zarar verdiğini ifade ettiği belirtildi. Yaşanan tartışmada zaman zaman tansiyon yükselirken, Koca’nın eleştirileri tek tek yanıtladığı öğrenildi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık