Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8152
  • Euro 20.4153
  • GR ALTIN 1166.2
  • ÇEYREK 1918.9

Bilim Kurulu üyesi tarih verdi; Kafe ve restoranlar ne zaman açılıyor?

Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, koronavirüs salgınıyla mücadelede son gelişmelere dair yaptığı açıklamada normalleşme süreci konusunda dikkat çeken değerlendirmeler yaptı.

Bilim Kurulu üyesi tarih verdi; Kafe ve restoranlar ne zaman açılıyor?
  • 24 Ocak 2021, Pazar 17:04

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, restoran ve kafelerin açılmasına hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Yeme içme sektöründeki 'normalleşme' adımlarına ilişkin "Kanaatim bu tür yerlerin açılması için bir süre daha beklememiz yönünde" ifadelerini kullanan ve Şubat ayını beklemekte fayda olduğunu belirten Kayıpmaz, "Çünkü, bir yandan mutasyon tehlikesi kapımızda, bir yandan kış aylarındayız, kapalı ortamlarda vakit geçiriliyor ve buralar kötü havalandırılabiliyor" dedi.

Salgından meydana gelebilecek olumsuzluklara dair birçok tedbirin alındığını vurgulayan ve restoran, kafe gibi işletmelerin bir süredir paket ya da eve servis şeklinde hizmet verdiğini Kayıpmaz, tedbirler kapsamında alışveriş merkezlerine girmeden önce kişinin HES kodunun kontrol edilmesiyle riskli bir durum olup olmadığının anlaşılabildiğini belirterek, bunun kişisel hakların sınırlanması değil, toplum sağlığının korunması için yapıldığını vurguladı.


yukarı çık