Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3017
  • Euro 10.1327
  • GR ALTIN 488.71
  • ÇEYREK 801.91

Bilim Kurulu Üyesi Mustafa Necmi İlhan Çin aşısı yaptıranlarda en çok hangi yan etkileri açıkladı

Ciddi yan etkileri var...

Bilim Kurulu Üyesi Mustafa Necmi İlhan Çin aşısı yaptıranlarda en çok hangi yan etkileri açıkladı
  • 21 Ocak 2021, Perşembe 15:47

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Türkiye'de uygulanan korana virüs aşısıyla ilgili çok ciddi yan etki görülmediğini ifade ederek, "Şu ana kadar en çok aşı yapılan yerde kızarma, ağrı, rahatsızlık hissi olduğu, bir kısım arkadaşlarımızda ise aşıdan sonra biraz halsizlik hissi olduğu, baş ağrısı hissettiklerini söyleyebiliriz. Onun dışında çok ciddi bir yan etki kayıtlarda görünmüyor" dedi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 14 Ocak'tan itibaren Çinli Sinovac firmasına ait CoronaVac aşısı yaptıranlarda en çok görülen yan etkileri açıkladı.

Prof. Dr. İlhan, aşıya bağlı çok ciddi yan etkilerin gözlemlenmediğini belirterek, "Şu ana kadar aşıya bağlı yan etkiler nedir diye baktığımızda; en çok aşı yapılan yerde kızarma, ağrı, rahatsızlık hissi olduğu, bir kısım arkadaşlarımızda ise aşıdan sonra biraz halsizlik hissi olduğu, baş ağrısı hissettiklerini söyleyebiliriz. Onun dışında çok ciddi bir yan etki kayıtlarda görünmüyor" dedi.

Etiketler: koronavirüs çin

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık