Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4926
  • Euro 11.0544
  • GR ALTIN 548.78
  • ÇEYREK 900.75

'Bilal Erdoğan milletin haberi olmadan önemli bir devlet görevine mi atandı?'

İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Atilla Arkan'ın, kararın ardından Bilal Erdoğan'a teşekkür etmesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

'Bilal Erdoğan milletin haberi olmadan önemli bir devlet görevine mi atandı?'
  • 23 Nisan 2021, Cuma 14:03

Korkusuz gazetesi yazarı Ümit Zileli, bugünkü yazısında geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın imzasıyla atanan 6 rektörü ele aldı.

DİKKAT ÇEKEN BİLAL ERDOĞAN 'TEŞEKKÜRÜ'

İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr.  Atilla Arkan'ın yeni görevine getirilmesinin ardından yaptığı, "Sayın Bilal Erdoğan’a en kalbi şükranlarımı sunarım." sözlerine anlam veremediğini ifade eden Ümit Zileli, "Şimdii, İlginç olan şu; Cumhurbaşkanı’nı, YÖK Başkanı’nı, üniversite mütevelli heyetini anladım da, Bilal Erdoğan’a 'Kalbi şükran sunulmasını' gerçekten anlayamadım! Bilal Bey milletin haberi olmadan önemli bir devlet görevine mi atandı? Yoksa üniversitelere rektör atanması konusunda 'danışmanlık' ya da benzeri bir işlevi mi var? Teşekkür metninden yakın oldukları 'mesajı' çıkarılabilir. Sadece bu yakınlık nedeniyle 'şükranlarını sunduysa' bunun yeri bu teşekkür ilanı mı? Sorular çoğaltılabilir ancak insan oğlunda merak tükenmez! Çiçeği burnunda sayın rektör bir yeni mesajla durumu açıklığa kavuşturur mu acaba?" yorumunda bulundu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık