Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5544
  • Euro 10.0879
  • GR ALTIN 497.2
  • ÇEYREK 815.71

Biden göreve geldi Ermeni Lobisi Türkiye’ye karşı harekete geçti

Joe Biden’in 46. Amerika başkanı olarak göreve gelmesinin hemen ardından Ermeni Lobisi ANCA, Türkiye’ye yaptırım çağrısında bulundu. Azerbaycan’a karşı büyük kayıp yaşayan Erivan yönetimi de bu avantajı değerlendirmeye çalışıyor.

Biden göreve geldi Ermeni Lobisi Türkiye’ye karşı harekete geçti
  • 21 Ocak 2021, Perşembe 16:23

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Washington’daki en köklü lobi kuruluşlarından biri olan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) Joe Biden’ın yemin töreni ardından hem bir tebrik mesajı hem de taleplerini sıraladı.

Kuruluş, geçen yıl yaşanan gerilimin ardından Ankara ve Bakü’ye yaptırım ve ceza uygulanması gerektiğini iddia ederken adeta taleplerini de yazdı.

ANCA’nın Biden’a "tebrik mesajında" şu ifadeler yer aldı:

"Yasalar gereği ABD ordusunun ve güvenlik güçlerinin Azerbaycan ve Türkiye’ye desteği kesilmeli, her iki ülkenin de yeni silah ithalatı lisansı iptal edilmeli.
Aliyev ve Erdoğan rejimine Dağlık Karabağ’da işlenen insan hakları ihlalleri sebebiyle yaptırım uygulanmalı. Dışişleri Bakanlığı, Pentagon ve Adalet Bakanlığı, Azerbaycan’ın kullandığı Türk dronlarındaki ABD yapımı parçalar ile ilgili soruşturma başlatmalı."

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık